מבזקיםפוליטי / מדיני

נשיא המדינה הזמין את מלך מרוקו לפגישה: "מעריך את מחויבות הממלכה לשמירת בטחון היהודים"

במסגרת ביקורו של שר החוץ לפיד בממלכת מרוקו ובמהלך פגישה עם מקבילו, שר החוץ של מרוקו בוריטה, העביר היום (חמישי) לפיד אגרת חתומה מטעם נשיא המדינה יצחק הרצוג, למלך מרוקו.

באיגרת נכתב: "בשם העם ובשם מדינת ישראל, הכבוד הוא לי להעביר להוד מעלתך, את ברכותינו לרגל יום המלך. אנא קבל את איחולינו הטובים להמשך שגשוגה ורווחתה של ארצך ואנשיה. הרשה לי להביע את הערכתינו הכנה על ההחלטה לכינון היחסים הדיפלומטיים המלאים והידידותיים בין מדינת ישראל לממלכת מרוקו. אנו מחויבים להעמיקם ולחזקם, ומקווים כי עוד יתרחבו וישגשגו בעתיד. עמינו חולקים קשר היסטורי ארוך, ואני מעריך את מחויבות הממלכה לשמירת בטחון היהודים בארצך לאורך השנים. המחויבות הארוכה לאורך הדורות אשר החלה עם אבותיך הינה סימן לסולידריות. אני מעריץ את התרומה המשמעותית של הוד מעלתו לטובת הפיוס הישראלי-הערבי באזורנו."

צילום: לע״מ

עוד נכתב: "אני מעריך רבות את שיתוף הפעולה בין ממלכת מרוקו למדינת ישראל בתחומי דיפלומטיה, בטחון, כלכלה, תרבות, תיירות, בריאות ובחקלאות. אנו מקווים להרחיב ולהעמיק את שיתוף הפעולה בשנים הקרובות לרווחת עמינו. אדגיש בנוסף את תרומתה החשובה של הקהילה היהודית בממלכת מרוקו ליהודי העולם ולמדינת ישראל. הוד מעלתך, אודה להזדמנות להיפגש עמך בעתיד הקרוב. אנא קבל את ברכותיי לכל משפחת המלוכה ולכל העם בממלכת מרוקו לרגל האירוע המשמח."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: לע״מ

Back to top button