כלכלהמבזקים

ארכה נוספת הוענקה להשבת מענקי קורונה ששולמו ללא עמידה בתנאי החוק

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיע היום (רביעי) על ארכה נוספת, עד ה- 31.12.2022, לתקופה במהלכה תאפשר רשות המסים למי שביקשו וקיבלו מענקי סיוע לתקופת הקורונה ולא עמדו בתנאים שנקבעו בחוק, לבצע הסדר מיוחד של פריסת תשלומים ללא ריבית להחזרת המענקים, כשהתשלום האחרון יתקבל לא יאוחר מיום 31.12.2022.

כזכור, במטרה לתת לעסקים מענה מיידי ובהתאם למדיניות הממשלה, שילמה רשות המסים את מענקי הסיוע לעצמאים ובעלי שליטה ומענקי הסיוע לעסק קטן, במהירות מרבית, על סמך הצהרות המבקשים לפיהן בין היתר, הייתה להם ירידת המחזורים הנדרשת בחוק לצורך הזכאות למענק.

בראשית חודש יוני נפתחה באזור האישי באתר רשות המסים מערכת ייעודית המציגה למבקש את כל המענקים ששולמו לו, את הירידה במחזורים שנדרשה בחוק ואת הירידה שהוא חווה בפועל. במקרה של מענקים ששולמו ביתר, כשעל פניו לא קיימת זכאות לפי התנאים שנקבעו בחוק, מוצגות מספר אפשרויות להשבת הכספים באתר ובנוסף, הסדר פריסה נוח של מלוא סכום החוב בתשלומים שווים חודשיים ללא ריבית שפריסתם תסתיים לא יאוחר מיום 31.12.22 אותו ניתן לבצע מעתה, כאמור עד ה- 31.12.2021 באמצעות פניה למשרד השומה או המייצג.

קראו גם:  ניתוח פוליפים לבן 4 חשף ראש חץ שהאח ירה לפיו כחצי שנה קודם

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, אמרה "אלפי עצמאים בישראל שהתברר כי לא עמדו במלוא הקריטריונים לקבלת מענקים שיאפשרו להם להתמודד עם הקורנה, התבקשו להחזיר את המענקים שניתנו להם וכעת הושגה דחיה ואפשרות לפריסת ההחזר.
חובתנו להבטיח את יכולתם של העסקים ולסייע לעצמאים בהתמודדות עם ההגבלות המשתנות, כדי להבטיח כלכלה יציבה ככל הניתן לצד המגפה".

צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן