כלכלהמבזקים

ארכה נוספת הוענקה להשבת מענקי קורונה ששולמו ללא עמידה בתנאי החוק

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיע היום (רביעי) על ארכה נוספת, עד ה- 31.12.2022, לתקופה במהלכה תאפשר רשות המסים למי שביקשו וקיבלו מענקי סיוע לתקופת הקורונה ולא עמדו בתנאים שנקבעו בחוק, לבצע הסדר מיוחד של פריסת תשלומים ללא ריבית להחזרת המענקים, כשהתשלום האחרון יתקבל לא יאוחר מיום 31.12.2022.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

כזכור, במטרה לתת לעסקים מענה מיידי ובהתאם למדיניות הממשלה, שילמה רשות המסים את מענקי הסיוע לעצמאים ובעלי שליטה ומענקי הסיוע לעסק קטן, במהירות מרבית, על סמך הצהרות המבקשים לפיהן בין היתר, הייתה להם ירידת המחזורים הנדרשת בחוק לצורך הזכאות למענק.

בראשית חודש יוני נפתחה באזור האישי באתר רשות המסים מערכת ייעודית המציגה למבקש את כל המענקים ששולמו לו, את הירידה במחזורים שנדרשה בחוק ואת הירידה שהוא חווה בפועל. במקרה של מענקים ששולמו ביתר, כשעל פניו לא קיימת זכאות לפי התנאים שנקבעו בחוק, מוצגות מספר אפשרויות להשבת הכספים באתר ובנוסף, הסדר פריסה נוח של מלוא סכום החוב בתשלומים שווים חודשיים ללא ריבית שפריסתם תסתיים לא יאוחר מיום 31.12.22 אותו ניתן לבצע מעתה, כאמור עד ה- 31.12.2021 באמצעות פניה למשרד השומה או המייצג.

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, אמרה “אלפי עצמאים בישראל שהתברר כי לא עמדו במלוא הקריטריונים לקבלת מענקים שיאפשרו להם להתמודד עם הקורנה, התבקשו להחזיר את המענקים שניתנו להם וכעת הושגה דחיה ואפשרות לפריסת ההחזר.
חובתנו להבטיח את יכולתם של העסקים ולסייע לעצמאים בהתמודדות עם ההגבלות המשתנות, כדי להבטיח כלכלה יציבה ככל הניתן לצד המגפה”.

ארכה נוספת הוענקה להשבת מענקי קורונה ששולמו ללא עמידה בתנאי החוק
צילום: freepik

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!