מבזקיםצבא וביטחון

אלוף משנה מאיר בידרמן הוא מפקדה החדש של חטיבת "הבקעה והעמקים"

טקס חילופי מפקדים בחטיבת "הבקעה והעמקים" נערך הערב (שני), אלוף-משנה מאיר בידרמן נכנס לתפקיד, במקומו של אלוף-משנה בצלאל שנייד, שכיהן בתפקיד כשנתיים ומונה למפקד מחוז הצפון בפיקוד העורף. טקס החילופים נערך בראשות מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, ובהשתתפות מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מדברי מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי: "חטיבת הבקעה מקיימת כל העת שלושה מאמצים במקביל; בטחון שוטף, פיקוד על חטיבת מילואים ובניין כוח של הגדודים הסדירים. שנייד, בסופה של תקופה רוויית פעילות מבצעית ותהליכי בניין כוח משמעותיים, אני סבור שיש לך במה להתגאות, ביצעת את תפקידך בצורה מעוררת הערכה והשראה. אני מבקש להודות לך על ההישגיים הרבים ולא פחות מכך על הדרך, ולאחל לך את מלוא ההצלחה בתפקידך הבא כמפקד מחוז הצפון. בידרמן, אתה מקבל היום את הפיקוד על החטיבה, לפניך אתגר גדול שאני סמוך ובטוח שתוכל לו. במהלך שירותך עברת בכל התפקידים המרכזיים והמשמעותיים בהם עוברת ליבת שדרת הפיקוד של צהל. יכולותיך המוכחות, ניסיונך המבצעי, ומנהיגותך השקטה והבוטחת מעידים כי אין ראוי ממך לפקד על החטיבה בעת הזו. פיקוד המרכז יעמוד לצדך ככל שיידרש".

מפקד חדש לחטיבת "הבקעה והעמקים" 
צילום: דובר צה"ל

מדברי מפקד חטיבת הבקעה והעמקים היוצא, אלוף-משנה בצלאל שנייד: ״את משימת ההגנה בגזרה אנו מבצעים יום-יום, שעה-שעה עם לוחמות ולוחמים, חיילי חיל הגנת הגבולות העושים מלאכתם קודש, לוחמות ולוחמים המסכנים את חייהם על מנת להבטיח לאזרח הגר בגזרה והמבקר בה להמשיך לחיות, להיבנות ולממש את החזון הציוני בארץ ישראל. עוד מצאתי במקום זה אנשים מיוחדים, אנשי אדמה ושליחות שקמים בכל יום לעבודתם, בכל מזג אוויר ובכל תנאי. בידרמן ידידי, מהיכרותי איתך, אתה תשפר, תבקר ותדייק את התוכניות ותדע גם לקצור את הפירות וגם לשבח את התוכנית. אתה קצין רציני וחושב, אני שמח מאוד שאני מעביר לך את הפיקוד על החטיבה, אני בטוח בהצלחתך".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
מפקד חדש לחטיבת "הבקעה והעמקים" 
צילום: דובר צה"ל

מדברי מפקד חטיבת הבקעה והעמקים הנכנס, אלוף-משנה מאיר בידרמן: "חטיבת הבקעה היא חטיבה עם מסורת מפוארת של לחימה שראשיתה בימי תקופת המרדפים הנועזים והמפורסמים, המשכה בלחימה עיקשת ומורכבת בתקופת האינתיפאדות. חטיבה אשר הגנה על חבל ארץ בתולי ולא מוכר שהפך ברבות הימים, לחבל ארץ מיושב, חזק ויפהפייה. מפקדים, אנשי ההתיישבות ואנשיי – האחריות ברורה לי ואני מבטיח לעשות כל שלאל ידי כדי לממש אותה במקצועיות, בדייקנות, באנושיות ובחדשנות במקומות שבהן היא נדרשת. בצלאל חברי הטוב, יש לך במה להיות גאה, מימשת את אחריותך ומעבר לכך. אתה מעביר לי חטיבה חזקה, חטיבה מלוכדת שאנשי ההתיישבות והמפקדים בה רואים בה כמשפחה".

מפקד חדש לחטיבת "הבקעה והעמקים" 
צילום: דובר צה"ל

קורות חייו של אלוף-משנה בצלאל שנייד: נולד בשנת 1977 ,והתגייס בשנת 1996 ליחידת "שלדג".
2013-2015 – שירת כמפקד גדוד "גרניט" בחטיבת הנח״ל.
2015-2017 – שירת כקצין אגף המבצעים בעוצבת "האש".
2017-2019 – שירת כמפקד עוצבת "השרון".
2019-2021 – שירת כמפקד חטיבת "הבקעה והעמקים".
אלוף-משנה בצלאל שנייד, בעל תואר ראשון בהנדסה ותעשייה וניהול ממכללת "עזריאל" בירושלים, ותואר שני במזרח תיכון מאוניברסיטת חיפה. שנייד נשוי ואב לשישה.

קורות חייו של אלוף-משנה מאיר בידרמן: נולד בשנת 1984 והתגייס בשנת 2003 לחיל השריון.
2013-2014 – שירת כסגן מפקד גדוד "סופה" בעוצבת "הברק".
2014-2016 – שירת כראש לשכת מפקד פיקוד הצפון.
2017-2018 – שירת כמפקד גדוד "סופה" בעוצבת "הברק".
2018-2020 – שירת כמפקד גדוד "אדם" בחטיבת ההכשרות של חיל השריון.
2020-2021 – שירת כסגן מפקד חטיבת הצנחנים.
אלוף-משנה מאיר בידרמן בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בידרמן נשוי ואב לשלושה.

מפקד חדש לחטיבת "הבקעה והעמקים" 
צילום: דובר צה"ל
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח