כלכלהמבזקים

שיא בנמל אשדוד: שבע מנופים פעלו לראשונה בו זמנית בפריקת אניית ענק

שיא בנמל אשדוד- לראשונה מאז הקמת הנמל פרקו שבע מנופים את אניית הענק YM WISH. אניית הענק של חברת יאנג מינג (14000 TEU) אשר אורכה 369, זכתה לקבל במשמרת ג במוצאי שבת שבע מנופים עם שבע ידיים שפרקו אותה בו זמנית.  

האנייה עגנה ברציף 23 וקצב הפריקה היה מרשים במיוחד במחצית המשמרת הראשונה , בו נפרקו 376 TEU לשעת שהיית אנייה- תפוקה שהיא מהמתקדמות בעולם.

האנייה ביצעה סך הכל כ- 3,600 פעולות. האנייה הגיעה לנמל אשדוד מנמל ג'דה בערב הסעודית וממשיכה לאחר נמל אשדוד, לטורקיה ומשם היא תשוב לדרום מזרח אסיה.

האונייה היא חלק מברית האליאנס מהמזרח, בא חברות ארבע חברות ענק ;האפג לויד, וואן, HMM ויאנג מינג.
 
שיקו זאנה, מנכל חברת נמל אשדוד, אמר: "במוצאי שבת האחרון שברנו שיא תפעולי נוסף. לראשונה בפעילותו של נמל אשדוד, פעלו שבעה מנופים בו זמנית בפריקת אניית ענק. עבודת צוות משולבת של חטיבת לוגיסטיקה- בתי מלאכה ששומרים על רמת כשירות גבוה של ציוד נייד ונייח, וחטיבת תפעול שיצרו התוצאות מרשימות הללו. שנת 2020 הייתה שנה של שיאים תפעוליים של כל הזמנים ונראה כי שנת 2021 ממשיכה במגמה דומה. נמל אשדוד מפגין מקצועיות ומיומנות בטיפול באוניות ענק, סגמנט משמעותי אשר ילך ויגבר עם פתיחתו של רציף 21 המתוכנן לקליטת אוניות ענק. נמשיך לשאוף ולהעניק שירות מיטבי."

צילום: דוברות נמל אשדוד

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן