מבזקיםמשפטי/פלילי

הותר לפרסום: שלושה אחים חשודים ברצח אימם – והסתרת הגופה בירדן ההררי

הותר לפירסום: פעילות חקירה מהירה ומקצועית של היחידה המרכזית של משטרת מחוז צפון הביאה לגילוי מקרה רצח של אישה בת 46 תושבת נוף הגליל, אשר על פי החשד שלושת בניה (20,28,23) תושבי כפר זרזיר רצחו את אמם והסתירו את הגופה באזור הירדן ההררי.

בשעות הבוקר המאוחרות של יום שישי החולף רכב פרטי באזור הירדן פרץ מחסום משטרתי ועלה חשד כי היה מעורב באירוע פלילי. מיד עם קבלת האירוע כוחות משטרה רבים פתחו בסריקות לאיתור הרכב, והיחידה המרכזית החלה בפעולות חקירה לאיתור זהות הנוסעים ברכב. תוך כדי החקירה עלה חשד כי היעדרות של אישה בת 46 מבית זרזיר שמתגוררת בנוף הגליל קשורה למקרה, ושמו של אחד מבניה של הנעדרת עלה כחשוד בהיעדרותה ובפריצת המחסום.

לאחר חקירה אינטנסיבית בשילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים התגבר החשד כי האישה נרצחה. בלשי היחידה המרכזית ניסו להתחקות אחר החשוד שירד למחתרת ונעלם למשך שעות, זאת במקביל לחיפושים אחר הנעדרת. לקראת השעה 17:00 של יום שישי החשוד ניסה לפרץ מחסום משטרתי יזום שנפרש בעקבות החקירה. כוחות משטרה דלקו אחריו והוא נעצר לאחר מרדף רגלי סמוך לנהלל. במסגרת החקירה נעצרו שלושת בניה של המנוחה ועוד קרוב משפחה החשוד בסיוע לרצח, אשר מעצרו הוארך בבית המשפט עד ל- 12 באוגוסט.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דוברות המשטרה

שוטרים רבים בליווי מסוק, כלבנים, פרשים ויחידת הגששים של משטרת ישראל המשיכו בביצוע סריקות לאיתור הנעדרת ולאחר 26 שעות של חיפושים נמצאה גופתה של האישה בשטח באזור הירדן ההררי.

מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא, אמר: "הפעילות המהירה של חוקרי היחידה המרכזית באיתור החשוד, והחשד שהעלו כי מדובר ברצח, הביאו להזנקת כלל כוחות המחוז הצפוני למבצע מהיר ונרחב לאיתור גופת הקורבן ומניעת העלמותה, מוכיחים שוב את המחויבות המלאה שלנו לפיענוח פשעים בחברה הערבית תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותנו, אוויריים, קרקעיים ומיוחדים."

בשלב זה החקירה בעיצומה, מעצרם של שלושת האחים הוארך בבית המשפט בהתאם לבקשת המשטרה עד ל- 16 באוגוסט וצו איסור פירסום הוטל על כל פרט מפרטי החקירה.

צילום: דוברות המשטרה

מעמותת יוזמות אברהם נמסר: "מתחילת השנה קיפחו את חייהם 66 ערבים בישראל בנסיבות הקשורות לאלימות ופשיעה, מהם 54 אזרחים ו-12 שאינם אזרחים. בנוסף, 6 אזרחים ערבים נהרגו בידי כוחות משטרה. מבין כלל ההרוגים, 10 הן נשים. ב-50 מהמקרים, הרצח נעשה באמצעות כלי ירייה, ו- 33 מההרוגים היו עד גיל 30."

Back to top button