כלכלהמבזקים

נגיד בנק ישראל נפגש עם יו"ר רע"מ: "שגשוג הכלכלה בחברה הערבית יביא גם לשגשוג המשק"

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון נפגש היום (ראשון) עם יו"ר מפלגת רע"מ, ח״כ מנסור עבאס בבנק ישראל. הנגיד העביר סקירה כלכלית על מצב המשק הישראלי ולאחריה התקיים דיון משותף על הסוגיות הכלכליות המרכזיות שעל הפרק, לרבות אלו של החברה הערבית.

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון, אמר: "שמחתי להיפגש היום עם ח"כ מנסור עבאס ולקיים איתו דיון חשוב זה. בעיניי התפתחותה ושגשוגה של החברה הערבית משמעותית לכלכלה ולצמיחת המשק הישראלי כולו. קידום כלכלי של האוכלוסייה הערבית והמשך שילוב כוח אדם איכותי ממנו בשוק העבודה הישראלי יביא גם לעלייה ברמת החיים של משק הבית הערבי עצמו, ובנוסף ישפיע בכך לטובה על כלל המשק."

יו"ר רע"מ, ח״כ מנסור עבאס, ציין: "זו פגישה מאוד חשובה במיוחד לפני אישור תקציב המדינה בכנסת. היה חשוב לי מאוד לקבל סקירה נרחבת מנגיד בנק ישראל לגבי כלכלת המדינה בכלל וכלכלת החברה הערבית בפרט. אין ספק והשתלבותה בשוק העבודה, ובמיוחד תעסוקת נשים, תעשיית ההייטק, וקידום פריסה נרחבת של רשת הסיבים האופטיים בחברה הערבית יביאו גם לשגשוג הכלכלה והמשק במדינה. היה חשוב לי לדון בצעדים שהמדינה עושה בכדי להילחם בתופעת ההלוואות מהשוק האפור בחברה הערבית שעליה שולטים בדרך כלל ארגוני פשיעה. אני אמשיך לערוך פגישות עם כל הגורמים והגופים המשפיעים על כלכלת ורווחת והתקדמות ושגשוג החברה הערבית.״

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דוברות בנק ישראל

Back to top button