מבזקיםפוליטי / מדיני

שר הביטחון גנץ שוחח עם מזכיר ההגנה האמריקאי, לויד אוסטין

שר הביטחון בני גנץ שוחח היום (שישי) עם מזכיר ההגנה האמריקאי, לויד אוסטין, בשיחה שנקבעה מראש (טרם האירועים בצפון).

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

השיחה התמקדה בנושא התוקפנות האיראנית, בדגש על הפעולה האחרונה במרסר סטריט שגבתה חיי אדם. גנץ הודה למזכיר ההגנה על הפעולות שהובילה ארה”ב עד כה, בהן חקירה מהירה וגינוי של איראן בשדה הבינלאומי, ואמר כי בראייתו יש להעצים את הפעולות בכדי לבלום את התוקפנות של איראן במרחב, גם בהיבט פיתוח הגרעין וגם בפעולות באזורים שונים במזרח התיכון, בדגש על השימוש בכטב”מים ורקטות. עוד אמר גנץ, כי מינוי ראיסי לנשיא מצביע על הקצנה צפויה במדיניות האיראנית.

גנץ עידכן את אוסטין בירי שהתבצע ביומיים האחרונים לשטח ישראל, ואמר לו כי על רקע המצב השברירי בלבנון, ישראל מבקשת מהקהילה הבינלאומית כולה וארה”ב בפרט, לפעול מול מדינת לבנון בכדי לעצור את הירי הבלתי חוקי משטחה. גנץ אמר למזכיר ההגנה כי מערכת הביטחון הישראלית מוכנה לכל תרחיש, ותמשיך לפעול נגד חיזבאללה ושלוחיו בכדי להגן על אזרחי ישראל. לצד זאת, ישראל מוכנה לסייע בידי הקהילה הבינלאומית, על מנת להעביר עזרה הומניטרית ללבנון, כולל משטחה במידת הצורך.

שר הביטחון גנץ שוחח עם מזכיר ההגנה האמריקאי, לויד אוסטין
ארכיון. צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!