מבזקיםמשפטי/פלילי

שלושה תושבי המרכז חשודים שרכשו נשקים והעבירו אותם לגורמים עברייניים

במסגרת מאבקה המתמשך של משטרת ישראל בכל הקשור לאחזקת אמצעי לחימה בלתי חוקיים לרבות סחר בהם, מתנהלת מזה מספר חודשים חקירה סמויה רחבת היקף על ידי היחידה למניעת פשיעה קדם במחוז ירושלים ובשיתוף פעולה עם יחידות נוספות בחשד לעבירות של סחר בכלי ירייה למטרות פליליות.

מחקירת המקרים עולה כי מדובר בדפוס פעולה זהה במהלכו בוצעה פניה לאזרחים תמימים אשר פרסמו את כלי הירייה שברשותם למכירה תוך שהחשודים הציגו למוכרים מסמכים מזויפים שונים ביניהם רישיונות נשק, פרטי עורך דין, תעודת זהות של מעורבים אחרים, מספרי נשקים שונים ועוד. לאחר רכישת כלי הנשק, להערכת המשטרה הועברו אותם כלים לידי ידיים עברייניות.

עוד עלה בחקירה כי מדובר במקרים רבים שהתרחשו במקומות שונים ברחבי הארץ וכי חלקם של העסקות הושלמו בפועל ובחלקן הסתכמו בניסיונות לביצוע רכישה הודות לחשדם של המוכרים. בנוסף עלה כי ישנם תיקי חקירה נוספים המתנהלים בצפון הארץ ולאור כך החקירה מתנהלת בשיתוף פעולה מלא עם יחידות משטרה נוספות במטרה להביא למיצוי החקירה והדין עם המעורבים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ביום ראשון השבוע, הראשון באוגוסט, הפכה החקירה גלויה ובוצע מעצרם של שלושת החשודים בפרשייה בביתם במרכז הארץ והם הועברו לחקירה במשטרה ובהמשך לכך הובאו בפני בית המשפט בירושלים שהאריך את מעצרם. מחר (שישי) תבקש המשטרה להאריך את מעצרם בשנית. חקירת המשטרה נמשכת.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לפעול ביתר-שאת תוך שימוש במגוון יכולותיה והאמצעים שברשותה על מנת לאתר ולסכל עבירות הקשורות באמצעי הלחימה המוחזקים בניגוד לחוק וסחר בהם בין גורמים עברייניים מתוך מטרה להגביר את ביטחון הציבור הנורמטיבי שומר החוק ולמצות את הדין עם העוסקים באופן בלתי חוקי באמל"ח השונים."

צילום: דוברות המשטרה
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח