איראןמבזקים

גנץ במליאת הכנסת: תחת נשיאה החדש ראיסי, איראן תהיה מסוכנת לעולם מאי פעם

שר הביטחון בני גנץ נשא הערב (שני) דברים במליאת הכנסת במסגרת דיון 40 החתימות שיזמה האופוזיציה בנושא הביטחוני מדיני.

את נאומו החל גנץ בהתייחסות לנשיאה הנבחר של איראן ראיסי ואמר: "איראן תחת התליין ראיסי שייכנס לתפקידו השבוע, תהיה מסוכנת יותר לעולם משהייתה עד כה, הרסנית יותר לאזור משהייתה עד כה, ותשאף להפוך לאיום קיומי על ישראל."

גנץ התייחס לתקיפות האיראניות במרחב ואמר: "אנחנו נפעל להסיר כל איום כזה. התוקפנות של איראן באזור בכלל ובחזית הימית בפרט, הולכת ומחריפה, בשנה האחרונה היו לא פחות מחמש פגיעות של איראן בספינות בינלאומיות, חלקן באמצעות כלי טיס בלתי מאוישים מתאבדים תוצרת התעשייה הצבאית האיראנית. מל"טים איראנים תקפו גם את מפעלי הנפט בסעודיה."

לגבי תקיפת האונייה בימים האחרונים אמר: "התקיפה האחרונה של המרסר סטריט, שהביאה לרצח של שני אזרחים שלא היו מעורבים בלחימה, בניגוד לחוק הבינלאומי ולמוסר האנושי, היא עליית מדרגה. זו בדיוק הסיבה שחייבים לפעול כעת מול איראן שלא רק חותרת לגרעין צבאי, אלא גם מביאה למרוץ חימוש מסוכן, ומפוררת את היציבות במזרח התיכון למיליציות טרור שמחזיקות מאות כטב"מים, באיראן, בתימן, בעיראק ובמדינות נוספות. כולם תוצרת התעשייה האיראנית. כולם מאיימים על המרחב- ביבשה, באוויר ובים. ישראל מחזיקה במגוון כלים ואפשרויות בכדי להגן על אזרחיה, ונבוא חשבון עם כל מי שמבקש לפגוע בנו, בזמן, במקום ובדרכים שמשרתות אותנו ואת ביטחוננו."

לסיום, אמר גנץ: "זה לא עניין ישראלי בלבד, העולם כולו שרואה את תוצאות התוקפנות של איראן, חייב לפעול, וכל הסכם עם איראן חייב להתייחס גם להסרת האיום שלה על המרחב, ופגיעתה בחפים מפשע ובכלכלה העולמית."

בני גנץ נואם בעצרת המודיעין בנגב
צילום: טל עוז / משרד הביטחון
Back to top button