חדשות הארץמבזקים

מחאת החקלאים: כבישים ברחבי הארץ נחסמו לתנועה

כבישים נחסמו הבוקר (חמישי) בשל מחאת החקלאים נגד רפורמת הייבוא המתוכננת של משרדי האוצר והחקלאות.

בצפון הארץ נחסמו לתנועה כביש 65 צומת מגידו לשני הכיוונים וכביש 89 צומת כברי בשני הכיוונים.

במרכז נחסמו לתנועה כביש 4 צומת הרא"ה לצפון וכביש 40 צומת בילו לשני הכיוונים.

בדרום הארץ נחסמו לתנועה כביש 25 צומת גילת בשני הכיוונים וכביש 90 צומת עין יהב בשני הכיוונים. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכוונים את התנועה.

מאיר צור ראש מועצה אזורית הערבה התיכונהאמר: "אם הממשלה תעביר את הרפורמה כפי שהיא היום, זו תהיה הכרזת מוות סופי לחקלאות המפוארת של מדינת ישראל, ובן רגע תיעצר אספקת התוצרת החקלאית הטרייה והבריאה לתושבי מדינת ישראל, מאחר ולא תיוותר לחקלאים ברירה אלא לסגור את המשקים, אני קורא לממשלת ישראל לקחת אחריות ולשמור על המפעל הציוני, ההתיישבותי ולהסיר לאלתר את הצעת הרפורמה ההרסנית לחקלאות מחוק ההסדרים".

קראו גם:  מטענים התפוצצו ליד עמדה צבאית סמוך לנווה צוף, אין נפגעים

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן, הוסיף: "חקלאים בכל רחבי הארץ יצאו היום להפגין כדי לומר בקול רם וברור: מי שקובע את המחיר בסופר הוא לא החקלאי שמקבל שקלים בודדים על התוצרת – אלא רשתות השיווק שמוכרות במחיר של פי כמה וכמה וגורפות מיליארדי שקלים על גב הצרכנים ועל גב החקלאים. לחקלאים אין שום השפעה על מחירי הפירות והירקות, ושום השפעה על יוקר המחיה. מדובר בפחדם של שרי האוצר והחקלאות לתקוף את רשתות השיווק והקמעונאים, ולכן הם נטפלים דווקא לחקלאים, אלה שעובדים בשדה, בחמסין ובחורף. פערי התיווך הם של מאות אחוזים, אבל כנראה שעם בעלי רשתות השיווק הם מפחדים להתעסק. הגענו לכאן, כמו גם לצמתים בכל רחבי הארץ, כדי להוכיח שלא ניתן שיסגרו את החקלאות במדינת ישראל. לא נשתף פעולה עם רפורמה שתפגע במדינה, באזרחים, בחקלאים, בביטחון הפיזי והתזונתי של כולנו".

קראו גם:  נתניהו: מתפקדות ומתפקדי הליכוד — מחר הפריימריז! צאו להצביע...

יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח, ציין: ״המאבק הוא על החקלאות הישראלית , האם שווה להרוס את מפעל ההתיישבות ולפגוע אנושות בחקלאי עוטף עזה מגדלי הירקות , מגדלי הביצים בגבול הצפון והפירות ברמת הגולן וכל זה בשביל חקלאי ארדואן ? מציע לשר החקלאות הנכנס קודם כל תעמיד את חקלאי ישראל עם נתוני פתיחה מתאימים הכוללים הפחתה במים וחסמים בעובדים הזרים ותשקיע בדור הצעיר וחדשנות. שהבן רואה מה המדינה עושה לאבא בוודאי שאין קיום לחקלאות ודור המשך , אנחנו בשבר ערכי, ושהמדינה תתעורר כבר יהיה מאוחר , ישארו פה יבואנים ופקידים , חקלאות והתיישבות לא תהיה פה״.

סגן שר הכלכלה יאיר גולן (מרצ) הודיע כי יצביע נגד חוק ההסדרים במידה ופרטי הרפורמה לא ישונו: "לא ניתן לזה לעבור, זה לא יקרה".

קראו גם:  ליברמן: בתום פעילות משותפת של ימ"מ, שב"כ וצה"ל חוסל הבוקר ...
חקלאים בהפגנה בצומת עין יהב, כביש 90. צילום: אוסי ניר
צילום: ראובת רובין ערבה תיכונה
צילום – ראובת רובין ערבה תיכונה
צילום: ראובת רובין ערבה תיכונה
צילום: ראובת רובין ערבה תיכונה
צילום: ראובת רובין ערבה תיכונה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן