מבזקים

ח"כ הרב אייכלר: תקשיבו איך מדבר צאר האוצר בישראל

חבר הכנסת, הרב ישראל אייכלר, נשא לפני זמן קצר (שני) נאום במהלך דיון במליאה על בחירת סגן יו"ר חדש לכנסת. במהלך הנאום התייחס הרב אייכלר התייחס למהומה שהתרחשה במליאה קודם לכן, במהלכה מחו חברי הכנסת החרדיים נגד התנהלותה של הממשלה

חבר הכנסת הרב אייכלר אמר: "לכל האנשים שצועקים נגד השיח שלנו על הממשלה. תקשיבו איך מדבר צאר האוצר בישראל. נניח שהייתה פה ממשלה בריטית, האם מישהו היה מסכים ששר האוצר הבריטי יסמן את הילדים היהודים בשכונות היהודיות  ואת האימהות היהודיות ויעשה עליהם גזירות ספציפיות ויקבל מחיאות כפיים מהעם הבריטי? מה היינו אומרים על הבריטים? מה היינו אומרים על התורכים? איך אתם יכולים לחשוב שיהודי חרדי יכול להשלים עם צאר אוצר שמטיל כתם שחור של אנטישמיות על כל אחד ואחד משרי הממשלה הזאת. הוא לא בא ואומר אין לי ברירה אני עושה לכולם. לא! הוא גוזר גזירות דווקא על חרדים! והוא זוכה למחיאות כפיים. אז יש לכם בעיה. עם אחמד טיבי יש לכם בעיה? אני מעדיף עשרים חברי כנסת  ערבים שמתייחסים בכבוד ובהגינות לכלל האזרחים ומכבדים את כלל האוכלוסיות מאשר שרים  שמכריזים מלחמה נגד השם אלוקי ישראל, נגד היהדות החרדית ונגד האימהות החרדיות."

קראו גם:  גנץ: רגע אחד מהכנסת השבוע, ביום שאישרנו את תכני...

הרב אייכלר המשיך: "יש שרים שחובשים כיפה והם באמת לא יודעים למה אנחנו אומרים שהם הורסים את הכשרות בישראל, צריך להסביר להם. אסיים בכמה פסוקים מפרשת השבוע: "ואמרת בלבבך כוחי ועוצם ידי עשו לי את החיל הזה וזכרת את השם אלוקיך כי הוא הנותן לך כח לעשות חיל לא בצדקתך וביושר לבבך אתה בא לרשת את ארצם וכ"ו, ואתה ישראל מה השם אלוקיך שואל מעמך כי אם ליראה את ה' אלוקיך ללכת בכל דרכיו ולאהבה אותו ולעבוד את ה' אלוקיך בכלל לבבך ובכל נפשך לשמור את מצוות ה' אלוקיך היום לטוב לך ומלתם את ערלת  לבבכם וערפכם לא תקשו עוד כי  ה' אלוקיכם הוא אלוקי האלוקים ואדוני האדונים , עושה משפט יתום ואלמנה ואוהב גר לתת לו לחם ושמלה ואהבת את הגר וכ"ו."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן