מבזקיםפוליטי / מדיני

אושרו מינויים לראשות ועדות הכנסת: השכל לחינוך, ביטון לכלכלה

ועדת החינוך, התרבות והספורט התכנסה היום (שני) לישיבתה הראשונה במהלכה נבחרה פה אחד חברת הכנסת שרן השכל לעמוד בראש הוועדה.

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ח"כ שרן השכל (תקווה חדשה) אמרה עם היבחרה: "השנה האחרונה במערכת החינוך הייתה שנה קשה מאד למורות ולמורים וגם לתלמידים. לא רק שבשנה הזו נוצרו פערים אדירים בהוראה, אלא שגם הנזק הנפשי, הרגשי והחברתי של התלמידות והתלמידים שנוצר הוא חסר תקדים. בנוסף לזה, יש גם רפורמות ומהלכים גדולים על הפרק, כך שצפויה לנו הרבה עבודה. תקופת הקורונה הייתה מאתגרת במיוחד גם לאנשי התרבות, האמנות והספורט. המון נושאים שהוזנחו במשך שנים יצרו מצוקות קשות. אני מאמינה שיש צורך אמיתי לעזור לטפח את ההון האנושי המעולה שצומח כאן".

קראו גם:  כ- 500 ק״ג של טבק לנרגילות שאסור במכירה נתפסו על ידי המשטרה
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון (תקווה חדשה), בירכה את ח"כ השכל: "אני מכירה את האיכויות שלך ויודעת שתצליחי בתפקידך. אנחנו מתחילים את העבודה בפיק של תחילת שנת הלימודים ולא נצליח לעשות את הכל מיד בהתחלה. בהמשך הדרך נוכל להביא רפורמות גדולות וחשובות". עוד אמרה השרה כי הציגה בממשלה את המתווה לפתיחת שנת הלימודים והוא התקבל בחיוב. "יש עדיין עניין לא פתור של משך זמן הבידוד שאני מאמינה שגם הוא ייפתר".

ח"כ מיכאל ביטון (כחול לבן) נבחר ליו"ר ועדת הכלכלה ולאחר שהקריא את השיר "קו העוני" אמר: דמעת העשוקים והקו הדמיוני והשקוף הזה הם המחזות שראיתי מול עיני כשהתבקשתי לעמוד בראש הוועדה הזו."

קראו גם:  נעצר תושב נתניה בחשד שניסה לפרוץ לבית בעיר לאחר שנתפס במרפסת

יו"ר הכנסת לוי איחל הצלחה ליו"ר החדש ואמר: "לוועדה השפעה עצומה על כלכלה הישראלית ולכן ראינו דחיפות להקימה – מצר שלא הגענו להסכמות עם האופוזיציה על הקמת הוועדות

צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

ועדת הפנים והגנת הסביבה בחרה, על פי המלצת ועדת הכנסת, בח"כ סעיד אלחרומי ליו"ר הוועדה. ח"כ אלחרומי נבחר פה אחד.

יו"ר הוועדה, ח"כ סעיד אלחרומי : "בשעה טובה ועדת הפנים יוצאת לדרך, כשמשימות רבות לפיתחה. יש סוגיות שמעניינות אזרחים רבים, שבהם חייבים להתעלות על קונפליקטים פוליטיים. כבר מחר נדון סנושא תקן הכליאה הנוגע לאסירים. בזמן הקצר שנותר לסיום המושב נתאמץ לצופף את הישיבות ולטפל בסוגיות בוערות. נעבוד כדי להשפיע לטובה על אוכלוסיות שסובלות שנים מאי השפעה – אוכלוסיות ערביות ואוכלוסיות מיעוט אחרות".

קראו גם:  הפתעות בפריימריז למפלגת העבודה, מיכאלי: "נבחרת מגוונת, מחויבת לאמת שלנו"

יו"ר הכנסת, מיקי לוי, הוסיף : "יש בפניך אתגרים בלתי רגילים. אני רואה במינוי שלך מסר של חיים משותפים, ניסיון להחזיר זכויות ולתקן עוולות. ברמה האישית אני שמח שאתה יושב פה, למען ילדינו, נכדינו ונינינו, כי אף אחד לא הולך לשום מקום. זהו מסר למרחב הציבורי בכל שטח המדינה. אני יודע שתעשה ותצליח, ביושר וללא משוא פנים".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן