מבזקיםמשפטי/פלילי

פסק דין תקדימי: צו הפסקה הוצא לגן ילדים בניהולה של גננת החשודה באלימות כלפי פעוטות

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות ונתן לראשונה צו הפסקה שיפוטי למשך שנה לגן ילדים, בניהולה של גננת, החשודה בביצוע עבירות פליליות כלפי פעוטות בגן שהיו תחת אחריותה.

המדובר בבקשה תקדימית שהגישה פרקליטות מחוז דרום לבית משפט השלום בבאר שבע, לפי חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות, להוצאת צו הפסקה שיפוטי נגד "גן רננים" בב"ש, בניהולה של הגננת רותי סאלם, אשר על פי החשד נהגה באלימות פיזית כלפי קטינים חסרי ישע בגן שהפעילה.

לבקשה זו קדמו צווי הפסקה מנהליים, שהוצאו לתקופה המקסימאלית על ידי אגף הפיקוח על מעונות יום ומשפחתונים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

באשר להליך הפלילי, החליטה הפרקליטות להגיש נגד הגננת כתב אישום, בכפוף לשימוע, בחשד לביצוע עבירות של התעללות, תקיפת חסר ישע והשארת ילד ללא השגחה ראויה.

בבקשה למתן צו הפסקה שיפוטי נגד הגן ביקשה המדינה, כי יאסר על הגננת להפעיל מעון לפעוטות בכל כתובת וגם למספר מצומצם של ילדים, וזאת לטענת המדינה, מאחר ונשקפת ממנה מסוכנות לשלומם של הפעוטות השוהים במעון.

בית המשפט השלום בב"ש קיבל כאמור את עמדת הפרקליטות וקבע, כי קיים סיכון לשלומם של הפעוטות השוהים במסגרת שהפעילה הגננת החשודה בעבירות פלילית כלפי פעוטות ובכך יש הצדקה למתן צו הפסקה שיפוטי. כב' השו' נעם חת מקוב ציינה בפסק דינה, כי "די בסרטונים שצפיתי בהם כדי לקבוע כי נצפתה בהם תמונה שכללה לעיתים חוסר השגחה ופיקוח על הפעוטות שהעמידו את הפעוטות לעיתים בסכנה פיזית (עד כדי נפילה מסל קל תלוי), לעיתים חשפו אותם להצקה מתמשכת מצד פעוטות אחרים ולעיתים חשפו אותם לאנשים שבאו עם כלי עבודה לבצע תחזוקה בפעוטון. בנוסף התגלתה תמונה של התנהלות אגרסיבית עקבית החל מאופן ההשכבה, ההושבה וההחזקה של הפעוטות, ועד הפרדה בין ילדים רבים שלעיתים נעשתה תוך הפלתו של אחד מהם."

כאמור, נקבע בפסק הדין כי הצו יעמוד בתוקפו למשך 12 חודשים, אך צוין, כי אין בפרק הזמן הזה כדי למנוע הגשת בקשה לבית המשפט להארכת הצו.

את המדינה יצגו בהליך עורכות הדין עדן פריאב ואורית קרץ מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי).

פסק דין תקדימי: צו הפסקה הוצא לגן ילדים בניהולה של גננת החשודה באלימות כלפי פעוטות
אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button