בריאותמבזקים

לראשונה בביה"ח אסף הרופא: טיפולים אנדוסקופים חדשניים במכון לגסטרואנטולוגיה

בשורה חשובה למטופלים שאובחנו בוושט על שם ברט: א. כריתה תת־ריתית (סוב־מוקוזלית) (ESD) ב. טיפול בגלי רדיו ( (RF — radiofrequency‏ ג. טיפול בארגון פלזמה.

ושט על שם בארט מוגדר כשינוי ברירית הושט הרחיקני שבמהלכו מוחלפת הרירית התקינה לרירית מטפלסטית עם פוטנציאל להתפתחות ממאירות ושטית. אבחנה של ושט ע"ש בארט מצריך מעקב אנדוסקופי צמוד, תוך כדי שימוש באמצעים אופטיים מתקדמים אשר מסייעים בזיהוי התקדמות המחלה, דבר המחייב התערבות טיפולית מיידית.

לאחרונה הגיעו למכון הגסטרואנטרולוגיה במרכז רפואי שמיר בראשות פרופ' חיים שירין, שלושה מטופלים עם דרגות שונות של דיספלזיה (מצב טרום סרטני) של ושט ע"ש בארט, וממצא סרטני מוקדם בושט התחתון אשר טופל בעבר על ידי הקרנות וכימוטרפיה. שלושת המטופלים עברו טיפולים שונים בהצלחה וללא סיבוכים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עם חזרתו של ד"ר סרגיי ווסקו מהשתלמות אנדוסקופית בחו"ל בשנה האחרונה, חלה התפתחות מרשימה ביחידה האנדוסקופית של המכון לגסטרואנטרולוגיה בראשות של דר' שי מטלון, הכוללת מגוון רחב של פעולות אנדוסקופיות ומציבה אותה ברמה ישראלית ובין לאומית מהגבוהות ביותר כיום. טיפול ומעקב של המטופלים עם ושט ע"ש בארט הינו עוד מרכיב בחדשנות וקידום הרפואה למען המטופלים – כחלק מחזונו של המרכז הרפואי שמיר.

צילום: דוברות שמיר – אסף הרופא
מימין בתמונה צוות היחידה אנדוסקופית: פרופ חיים שירין, דר שי מטלון, אחות אחראית אירנה מליכוב דר סרגיי ווסקו, אחות אחראית אירנה מליקוב מנהלת האדמיניסטרציה טלי רוזנטל והאחות אורלי אילטוב.

Back to top button