מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: שלושה קטינים יידו אבנים לעבר רכבים בכביש 6 במהלך מבצע שומר החומות

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד חמישה נאשמים נוספים, מתוכם שלושה קטינים בגילאי 17, אשר ידו אבנים לעבר כלי תחבורה בכביש 6 במהלך מבצע "שומר החומות". כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של מעשה טרור של יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה והתפרעות. נגד שישה נאשמים אחרים כבר הוגש כתב אישום בעבירות דומות והוא מתנהל.

המעשים שבכתבי האישום אירעו במסגרת גל של הפרות סדר והתפרעויות אלימות ברחבי הארץ, על רקע לאומני-גזעני, שהתרחשו במוקדים רבים ברחבי המדינה. כל זאת, בעת שמדינת ישראל מנהלת מערכה צבאית המכונה "מבצע שומר החומות" כנגד ארגון ה"חמאס" ברצועת עזה, ובעת שהאוכלוסייה האזרחית במדינת ישראל מצויה תחת מתקפה של מאות רקטות.

על פי כתב האישום, בלילה שבין 10.5.21-11.5.21, היו הפרות סדר, חסימות צירי תחבורה וידוי אבנים לעבר כלי רכב בצומת לקיה בכביש 31 וכן בכביש 6, בסמוך לישוב לקיה, ובמקום היו אנשים רבים. הנאשמים הגיעו למהומות ולהפרות סדר ובצוותא חדא עם אחרים, יידו מספר רב של אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש 6, עשרות מטרים בודדים מהם, וזאת מתוך מניע אידאולוגי לאומני, ופגעו בחלק מהמקרים בכלי הרכב. כלי הרכב, לעברם נזרקו האבנים, נמלטו מהמקום, תוך שהם מבצעים פניית פרסה באמצע כביש 6 ונוסעים במהירות מהמקום, נגד כיוון התנועה. בנוסף לכך, יידו הנאשמים אבנים על הכביש, על מנת למלא אותו באבנים, בעודם ממתינים להתקרבות כלי הרכב.

הנאשמים והאחרים הפסיקו את מעשיהם רק לאחר שהגיעו כוחות משטרה למקום, ואז ההתקהלות של האנשים הרבים שהיו במקום התפזרה, וביניהם גם הנאשמים. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

מהפרקליטות נמסר: "הפרקליטות רואה בחומרה רבה התנהלות של הפרות סדר ופגיעה באנשי כוחות הביטחון, ותפעל בנחישות ביחס לכל פורעי חוק המבקשים להפר את הסדר הציבורי במדינת ישראל."

אישום: שלושה קטינים יידו אבנים לעבר רכבים בכביש 6 במהלך מבצע שומר החומות
אילוסטרציה
Back to top button