מבזקיםתנועה ותחבורה

בעקבות דקירה של נהג אוטובוס: קו 83 של אגד יושבת הערב

קו 83 של חברת אגד יושבת הערב (רביעי) לשעתיים, בין השעות 17:00 ל-19:00. זאת לאחר אירוע אלימות חמור שהתרחש הלילה, בו נדקר נהג אגד על ידי רוכב אופנוע שחסם את דרכו. נהג האוטובוס אמין קבאגה נדקר שלוש פעמים בפלג גופו העליון, ומאושפז כעת בבית החולים אסף הרופא בראשון לציון, רוכב האופנוע נמלט. מקרה חמור זה מצטרף לאירועי אלימות רבים נגד נהגי התחבורה הציבורית בישראל בתקופה האחרונה.

מסלול קו 83 של אגד, אשר יושבת הערב לשני הכיוונים, הוא בין תחנה מרכזית ראשון לציון לבין מסוף סבידור בתל-אביב. לנוסעים בקו זה, מומלץ לבחור בדרכים חלופיות.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי שלח בשעה האחרונה מכתב לשרת התחבורה מרב מיכאלי ולמנכ"לית משרדה מיכל פרנק, בו הוא קורא "לפעול בדחיפות לקידום חקיקה אשר תגדיר את הנהגים בתחבורה הציבורית כעובדי ציבור ולהתייחס לעניין כתקיפת עובד ציבור, דבר שיאפשר ענישה חמורה יותר כלפי התוקפים וייצר הרתעה ראויה מפני תקיפות עתידיות".

בנוסף כותב אדרי כי "אנו ממשיכים לראות עלייה והחרפה בתקיפות האלימות כלפי נהגים. דקירה זו יכלה להסתיים בהירצחו של הנהג. הכתובת מצויה כבר על הקיר, ודומה כי בכל תקיפה או גילוי אלימות כנגד נהג בתחבורה הציבורית היא נכתבת באותיות קידוש לבנה גדולות יותר ויותר".

מנהל חטיבת התחבורה הציבורית באיגוד עובדי התחבורה דורון עזרא, אמר: "נמשיך להיאבק בתופעה החמורה והמסוכנת של תקיפות נהגים, לא נאפשר את המשך המצב שבו נהג יוצא מהבית ולא יודע אם יחזור. ההסתדרות תמשיך להגן על הנהגים בכל הדרכים, משפטיות וארגוניות, על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם האישי".

יו"ר ועד הנהגים בחברת אגד קובי ואחניש, הוסיף: "הלילה נחצה קו אדום נוסף כאשר נהג אוטובוס נדקר והובהל לבית החולים. מקרי האלימות נגד נהגים חצו את כל הגבולות. רק פתרון מיידי בדמות חקיקה אשר תכיר בנהגי האוטובוס כעובדי ציבור יוביל להרתעה ולאכיפה אשר תעקור את התופעה המסוכנת הזו מהשורש. לצערי, במצב הנוכחי נהגי האוטובוס מופקרים מדי יום".

אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button