מבזקיםמשפטי/פלילי

דרישה מהיועמ"ש: גבה את השרה שקד במניעת אישורי איחוד המשפחות

השבוע החלו המוקד להגנת הפרט והאגודה לזכויות האזרח בקמפיין מסיבי לעודד איחודי משפחות ערביי ישראל עם ערביי פלסטין. בין ההיתר הוציאה האגודה זכותון מיוחד עבור משפחות הפלסטינים ובנוסף שיגרה שני מכתבים לשרה ולרשות האוכלוסין לאשר באופן מיידי את כל הבקשות ולא לעכב אפילו לא ביום אחד. בעקבות כך שיגר מנכ"ל ארגון זכויות האדם בצלמו שי גליק פניה ליועמ"ש לגבות את השרה שקד בנסיונה למנוע ולעכב ולא לאשר את הבקשות הללו.

במכתב שנשלח נכתב: "כידוע לך הסיבה היחידה שעד כה נאסר איחוד משפחות הינו טרור ורצח אזרחי ישראל כפי שכבר חווינו וכפי שכל גורמי הביטחון במדינה ללא יוצא מן הכלל טוענים שהדבר מסוכן ביותר לחיי אדם. אנחנו פונים אליך שתתן גיבוי מלא לשרת המשפטים שתעכב ותמנע את ההליכים הללו. לכאורה הדבר מוזר שכן החוק מאפשר איחוד משפחות. יחד עם זאת וכפי שידוע לך ישנם חוקים שהמדינה מבינה שאינם נאכפים ואף בג"ץ קבע כך."

עוד כתב: "כך למשל בפס"ד מדינת ישראל נגד הרב אליצור קבע בג"ץ פה אחד שהחוק אמנם קובע איסור העלבת עובד ציבור אך יחד עם זאת חובה מאוד לצמצם עד לבלתי להתשתמש בחוק זה וזיכתה לחלוטין את הרב אליצור למרות שאין ספק שנעברה העבירה. כך לדוגמה החלטתך לא לחקור או להעמיד לדין אף אזרח או ארגון כולל ארגון יש גבול ומסרבות שקורא לסרבנות על החוק למרות החוק החד משמעי שאוסר עידוד לסרבנות. כך גם חוק הנכבא וכן חוק החרם שני חוקים שבידיעתך ובאישורך מעולם לא נאכפו ולא נאכפים .אינני רואה כל סיבה שגם כעת הדבר לא ייאכף ולא יאושר אף איחוד."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לסיום כתב גליק: "אין ספק שאם בעניינים של חופש ביטוי וחופש מחאה הדברים לא נאכפים על אחת כמה וכמה בדברים של חיי אדם שהינם הזכות היסוד של זכויות אדם."

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "חובה למנוע את איחוד המשפחות שיגרום לרצח חיי אדם. נפעל בכל הכוח בצורה חוקית למנוע ולעכב את הדבר. לא ייתכן שזכויות האדם של אזרחי ישראל ייפגעו והיועמ"ש לא ימצא דרך למנוע את הפגיעה החמורה. לא רק למחבלים יש זכויות אדם גם לאזרחי ישראל."

צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

תגובה אחת

Back to top button