מבזקיםפוליטי / מדיני

ח"כ אלכס קושניר נבחר לכהן כיו"ר ועדת הכספים: "זו הוועדה של הציבור"

ועדת הכספים בחרה היום (שלישי) את ח"כ אלכס קושניר ליו"ר ועדת הכספים, על פי המלצת הוועדה המסדרת.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ ניר אורבך פתח את הישיבה ואמר: "כבר בשבועות האחרונים ניכר כי אלכס מנהל את הוועדה בצורה מדהימה, ומצליחים להגיע להסכמות עם כל הצדדים, למרות הוויכוחים הפוליטיים הכי קשים, ואני גאה להגיש את השם של אלכס להצבעה ליו"ר הוועדה".

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, אמר: "בשנים האחרונות הייתי חבר של קבע פה בוועדה וכמעט לא הפסדתי דיונים, הצבעתי ב-70 אחוז מהמקרים עם הממשלה, כי התקציבים היו לטובת אזרחי המדינה ולטובת המדינה. לא עשיתי חשבון של אופוזיציה או קואליציה, לעיתים באו אלי בטענות מהאופוזיציה, זה לא עניין אותי, עניין אותי מה טוב למדינת ישראל. זו אחת הוועדות שמיציתי בה את כל הרצונות והיכולות שלי, יש כמה חברים מהאופוזיציה שישבו לידי והעברתי להם כל מה שאני יודע, בלי חשבונות פוליטיים, כשאנחנו רואים רק מה שטוב לאזרחי מדינת ישראל. בוועדה הזו כך זה צריך להיות. זו אחת הוועדות החשובות ביותר, השליטה על 450 מיליארד ש"ח, הסכום עליו מדובר בתקציב המדינה הקרוב, שהוועדה הזו מעבירה, תוך פיקוח על עבודת הממשלה."

צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

עוד אמר יו"ר הכנסת: "זה כסף של אזרחי מדינת ישראל, זה הלב הפועם של המדינה. בלי כסף זה לא עובד. מאוד נהניתי מהעבודה, כמעט ולא נעדרתי, והרגשתי שאני משפיע. אלכס אני שמח אלכס שאתה בראש הוועדה, תעשו שיעורי בית, תבואו מוכנים, וכך תוכלו לבוא לכדי ביטוי. הוועדה עבדה הרבה גם על עוולות חברתיות, מניעת סגירת מפעלים, הרשימה ארוכה ואתם יכולים לנצל את הכוח שניתן לכם כדי למנוע עוולות חברתיות כלכליות. אני מכיר אותך היטב אלכס, סומך עלייך ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".

יו"ר הוועדה הנבחר, ח"כ אלכס קושניר, אמר: "אני מתרגש, זו לא הוועדה שלי ולא שלנו, זו הוועדה של הציבור. לפני שלושה שבועות הגעתי ליום חמישי, ישבתי בחדר, עם ערימת ניירות על השולחן ופתאום הרגשתי את כובד האחריות, יו"ר הכנסת דיבר על 450 מיליארד, אתה מרגיש שזה כסף ציבורי, והיחס צריך להיות בחרדת קודש. חשוב שנהייה ישרים והגונים, נוכל לשתף פעולה ולדבר, גם אופוזיציה וגם קואליציה. כולם צריכים לקבל אפשרות לדבר ולא רק לדבר אלא גם לבוא לידי ביטוי. אני מודה לכל הצוות המקצועי, זה לא מובן מאליו להקפיץ את כולם מעכשיו לעכשיו. גם אני כחבר אופוזיציה בוועדה הצבעתי לא פעם עם הקואליציה שחשבתי שזה נכון, וידענו להשפיע על החלטות של הקואליציה ולנתב אותן למקומות הנכונים, וזה מה שאני מצפה מהאופוזיציה הנוכחית. ננסה לעשות הכל כדי להשאיר את הפוליטיקה מחוץ לדלת הוועדה, נעשה הכל כדי לדאוג לכל הציבור בישראל, גם בנגב גם בגליל, גם במגזר הערבי."

צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
Back to top button