מבזקיםפוליטי / מדיני

ח"כ ניר אורבך נבחר לכהן כיו"ר ועדת הכנסת

ועדת הכנסת בחרה הבוקר (שלישי) בח"כ ניר אורבך מסיעת ימינה לכהן כיו"ר הוועדה. שישה חברי כנסת תמכו בבחירה ללא מתנגדים ונמנע אחד.

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי (יש-עתיד) אמר: "בחודש האחרון עשיתי מאמצים גדולים לפשר בין הצדדים. אף שזה לא בדיוק התפקיד שלי, נטלתי את משימת הגישור. במוצאי שבת הזמנתי את שני הצדדים לפגישת גישור. הרגשתי אכזבה גדולה כשלא הצלחתי. אני עדיין מושיט יד, וישנם הצעות. יש לי ויכוחים עם חבריי לקואליציה, אני לא אוהב את המצב. אני עדין מנסה להשיג ועדה נוספת. כיו"ר הכנסת, לא יכולתי לתת למצב כזה שהבניין מתפקד חודש ימים ללא ועדות. הוועדות הינם הלב הפועם של הפרלמנט הישראלי. לוי פנה לאורבך ואמר, אנחנו סומכים עליך שתנתב את הוועדה הזו בשום שכל."

ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) אמרה ליו"ר הכנסת: "תדע לך שאין לך כנסת מתפקדת אנחנו לא מאיישים את ועדות הכנסת. אנחנו מחרימים את הדיונים משום שהתנהגתם איתנו בצורה כוחנית בלתי שוויונית ולא הוגנת. המו"מ היה בין כובש לנכבש ולא ניסיונות גישור אמתיים."

ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) אמר: "לא היה כיף להיות ח"כ בחודש האחרון. הרגשתי רע. הכנסת עומדת לאבד את הציבור. מרגי פנה לאורבך ואמר, ראשי הועדות אינם קבלני ביצוע. עמדתי כחומה כנגד דרישות רבות של הקואליציה. מסמך שהוגש אתמול, היה מביש ואסור לו להיכתב. חבל מאוד שהוא יישאר לדיראון לדורות."

ח"כ בועז טופורובסקי (יש-עתיד) ציין: "אני לוקח אחריות על ההתנהלות שלי ואני חושב שלשני הצדדים יש חלק במצב שנוצר. אנחנו זוכרים שהפער בין הקואליציה לאופוזיציה מזערי. נעשה מאמץ עילאי לעבוד בשיתוף פעולה."

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) אמרה: "אני 30 שנה עורכת דין. הגעתי לפה מלאה ציפיות אבל התאכזבתי מאוד. צורת חלוקת הוועדות הינה לעג לרש. הממשלה יושבת בוועדות ללא ביקורת."

יו"ר הוועדה ח"כ ניר אורבך אמר שהוא "לוקח ברצינות את הביקורת שנשמעה על מה שהיה בכנסת בחודש האחרון. השפה הקיצונית והמתלהמת מחוץ לכנסת, מתחילה פה בכנסת. חובה עלינו להוריד את גובה הלהבות. השיח משפיע על המהות. אשתדל לתרום את חלקי למהלך. הכנסת חייבת להוות דוגמא לציבור. נקיים דיונים ענייניים. בעז"ה נעשה ונצליח."

ח"כ ניר אורבך נבחר לכהן כיו"ר ועדת הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
Back to top button