פוליטי / מדיני

ח"כ פינטו: "מדינת ישראל מיום הקמתה לא נותנת מענה ראוי לבעלי מוגבלות"

רגע מרגש במיוחד נרשם היום (שני) במליאת הכנסת כאשר חברת הכנסת שירלי פינטו, נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה בשפת הסימנים. בסיום דבריה אמרה ח"כ פינטו: "בשמי ובשם מיליוני אזרחי ואזרחיות ישראל עם מוגבלות, בשם אזרחי ישראל כולה, מתחייבת אני." וזכתה למחיאות כפיים סוערות וברכות הצלחה מכל חברי הבית וממשפחתה הנרגשת ביציע.

צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

ראש הממשלה נפתלי בנט עליה אחריה לדוכן, בירך שהחיינו ואמר: "שירלי, אני לא זוכר שהתרגשתי ככה. הבאת ואת מביאה בהיותך ובמי שאת, כבוד למדינת ישראל ותקווה לכל ילד וילדה במדינת ישראל עם מוגבלות וגם ילדים בלי מוגבלות. את השראה לכולנו".

צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

ח"כ פינטו הבטיחה בנאומה לייצג נאמנה למעלה מ- 1,800,000 אזרחים ישראלים הסובלים מסוגים שונים של מוגבלות: "כבר מגיל קטן יחד עם הורי, חוויתי ממקור ראשון על בשרי והנפשי את חוסר הנגישות, העדר המודעות, והחסמים הטבועים בחברה. על אף הקשיים האלה שאבתי את השקפת העולם מערכים שמשפחתי הנחילה לי. עד היום הם חלק בלתי נפרד ממני, ערכי אהבת המולדת ותושביה עבורי הם ערכים מקודשים שלשמם ובשמם אני מאמינה שצריך לעבוד יום-יום. היום ג' באב תשפ"א עומדת אני כאן מעל בימת הכנסת, בימה שעליה עמדו ונאמרו מנהיגי ומנהיגות האומה לדורותיהם נרגשת וגאה. אני חשה את גדולתם מרחפת מעל ראשי ואת עול זכות שליחותי למען עם ישראל ומדינת ישראל על כתפי. הנני כאן ניצבת מולכם ומול עיני העם, אך אינני עומדת בשם עצמי בלבד. לצידי ניצבים 1,800,000 איש ואישה, ילד או ילדה, נער או נערה, עם מוגבלות פיזית, נפשית, חושית, שכלית ומחלות שקופות כגון פוסט-טראומה, שאינם מצליחים לחיות כאן במדינת ישראל חיים מלאים כאזרחים שווים. לצערי מדינת ישראל מיום הקמתה ועד היום, 73 שנה לא מצליחה לתת מענה ראוי לאנשים עם מוגבלות, אותה אוכלוסייה נדחתה ועודנה נדחקת לשולי החברה הישראלית, אותה אוכלוסייה הפכה לשקופה באופן מוחלט, קולה וזעקתה לא נשמעים."


צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב
צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב
צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב
Back to top button