חדשות הארץמבזקים

שר הבריאות: הפיקוח על הכניסות והיציאות מישראל הוא קריטי

שר הביטחון, בני גנץ, ושר הבריאות, ניצן הורוביץ, סיירו הבוקר (שני) במאהל הבדיקות המוקם בנתב"ג על ידי משרד הביטחון, בשיתוף משרד הבריאות ומשרד התחבורה. את השרים ליוו מנכ"ל רשות שדות תעופה יעקב גנות, פרויקטור הקורונה בנתב"ג אלוף (במיל') רוני נומה, הממונה על ההתגוננות במערכת הביטחון תא"ל (במיל') משה אדרי, סמנכ"ל וראש מנה"ר במשרד הביטחון אבי דדון ור' אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון ארז כהן.

שר הביטחון, בני גנץ, אמר: "אני מברך על שיתוף הפעולה בין משרד הביטחון, הבריאות והתחבורה. היכולת שלנו להשאיר את שערי המדינה פתוחים ומבוקרים לצד הישמעות של האזרחים להנחיות- תאפשר למדינת ישראל להגן על עצמה מפני המקור המרכזי שבו מוטציות עשויות להיכנס לפתח מדינת ישראל. מערכת הביטחון תמשיך לפעול בכדי לסייע בהתמודדות מול מגפת הקורונה. מפקדת "אלון" תמשיך לפעול ביחד עם יחידת "אלה" בכדי לסייע בקטיעת שרשראות ההדבקה. נמשיך לקדם מדיניות דיפרנציאלית- ירוק וטוב לו, אדום ונעזור לו. מקומות שיהיו אדומים, אנחנו במערכת הביטחון בתיאום עם משרד הבריאות, נדע לבוא ולסייע ככל שנדרש. אבל בואו נשמור על עצמנו ירוקים ועם התנהגות נכונה ושיתוף פעולה אני מאמין שניתן לעשות זאת."

צילום: לע"מ

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, הוסיף: "הכפלנו את מספר עמדות הבדיקה ונפטרנו מהתורים והעומסים. האוהל הזה שהוקם על ידי משרד הביטחון ושר הביטחון גנץ ייתן מענה לקראת עומס הטיסות הצפוי בחודשים הקרובים. אני שמח על שיתוף הפעולה בין המשרדים והוא ימשך.
סגרו גם את הפרצה שאפשרה לטוס למדינות אסורות. קבענו קנסות על מי שיטוס למדינה אדומה והצבנו פקחים בשטח. שיפרנו משמעותית את מערך הבדיקות, והיום כל מי שנבדק מקבל תשובה תוך פחות מיום. קבענו גם בידוד לכל נוסע עד קבלת תשובה. הפיקוח על הכניסות והיציאות מישראל הוא קריטי. זה מה שיאפשר לנו לשמור על שגרת החיים בתוך ישראל. לכן אנחנו שמים על נתב"ג דגש גדול. הקדמנו את משלוח החיסונים מפייזר, וכבר היום אפשר לחזור להתחסן. אני קורא לכולכם, כל מי שלא מחוסן, מגיל 12 ומעלה – צאו להתחסן. זו אחריות אישית של כל אזרח, וזו אחריות לאומית."

צילום: לע"מ
צילום: לע"מ
צילום: לע"מ
Back to top button