כלכלהמבזקים

משרד החקלאות: עשוי להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק

במסגרת מעקב משרד החקלאות ופיתוח הכפר אחר אספקת המזון הטרי בישראל, עלה כי השנה נוצר רצף מועדים – צום ט' באב, שמתקיים ב- 18 ביולי, ובצמידות אליו חג הקורבן המוסלמי (החל מה- 19 ביולי) שעשויים ליצור מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק. בצום ט' באב אין שחיטה במשחטות ההכשרות, ובחג הקורבן שמתחיל ביום למחרת וחופשתו נמשכת עד לסוף אותו שבוע גם לא מתקיימת שחיטה ברוב המשחטות.

במשרד החקלאות מסבירים כי בכל שנה המשחטות מצמצמות את השחיטה בתשעת הימים הקודמים לצום ט' באב, בגלל שחלקים מהאוכלוסייה נמנעים מאכילת בשר בתשעת הימים. אך השנה, בשל צמידות הצום לחופשת חג הקורבן, המשחטות נערכות לעבודה בתפוקה מקסימאלית בשבוע הקודם לצום. עם זאת, לאור העובדה כי במהלך כל השבוע שבין ה- 18- 25 ביולי לא צפויה פעילות במשחטות לאור חופשת חג הקורבן, צפוי מחסור בעוף טרי בלבד בכל אותו שבוע.

במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מציינים כי בעופות קפואים לא צפוי מחסור, ואף קיימים עודפים לאור חיי המדף הארוכים של המוצר, לעומת עופות טריים, שחיי המדף שלהם עומדים על כחמישה ימים. לאור הגברת פעילות המשחטות טרום צום ט' באב, יהיה מלאי מספיק של עופות טריים כדי לכסות את הביקוש הצפוי בשבוע שלפני ט' באב (18.7.21). משרד החקלאות ממליץ לצרכנים שמעוניינים בכך לרכוש עוף טרי בסוף השבוע של ה-16-15 ביולי. אספקת העוף הטרי צפויה להתחדש ברשתות השיווק ב-25 ליולי.

משרד החקלאות: עשוי להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק
צילום:freepik
Back to top button