חדשות הארץמבזקים

ההסתדרות: תוכנית "קרב" בסכנת קריסה, אלפי מדריכים עלולים להיות מפוטרים

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל פנה היום (ראשון) לשרת החינוך יפעת שאשא-ביטון וליו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס בבקשה לפעול בדחיפות לאישור התקציב של תוכנית "קרב" לשנת הלימודים הקרובה, דבר שיימנע את פיטוריהם של אלפי מדריכות ומדריכים בבתי הספר.

תוכנית "קרב למעורבות בחינוך" – שנועדה להביא לשינוי חינוכי-חברתי בקרב ילדים ובני נוער במערכת החינוך באמצעות פעילויות העשרה מגוונות – פועלת ב-121 רשויות מקומיות ברחבי הארץ במשך יותר מ-25 שנים ומונה כ-3,500 מדריכות ומדריכים וכ-150 עובדי הנהלה. התוכנית שמטרתה לצמצם פערים בקרב אוכלוסיות שונות ולעודד שוויון הזדמנויות בחברה פועלת לאורך כל שנת הלימודים כמו גם בבתי הספר ובגני הילדים של החופש הגדול.

למרות חשיבותה הרבה, טרם אושרה תוכנית העבודה של "קרב" ועדיין לא נחתם הסכם ההתקשרות לשנת הלימודים תשפ"ב בין החברה למתנ"סים, העמותה לתפנית בחינוך של קרן רש"י ומשרד החינוך – אשר על בסיסו פועלת התוכנית ברשויות המקומיות. המשמעות בפועל היא שלא רק שהתוכנית בסכנת קריסה, אלא גם שעתידם התעסוקתי של אלפי המדריכים ועובדי המינהל אינו ברור.

לאור המצב, פנה כאמור יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל לשאשא-ביטון ולביבס, והתריע כי "העיכוב במתן ההרשאה להפעלת התוכנית הינו בלתי סביר וקיים חשש ממשי לביטולה, מה שיגרום לפגיעה אנושה בתלמידי הפריפריה, בהורים ובביטחונם התעסוקתי של אלפי העובדים והעובדות המועסקים במסגרת התוכנית שנים ארוכות". עוד הזהיר בר-טל כי "קיימת סכנה שכל המפעל החשוב וההכרחי הזה יירד לטמיון במחי יד בשל גרירת רגליים של הדרג המנהלי במשרד החינוך".

יו"ר הסתדרות המעו"ף ציין כי העובדה שטרם אושר התקציב תביא בהכרח לפיטורי העובדים המועסקים בתוכנית לאלתר, והוסיף כי לפיכך דרושה התערבותה של שרת החינוך על מנת להורות לגורמים הרלוונטיים לאשר את הסכם ההתקשרות להפעלת התוכנית בשנת הלימודים שתתחיל בספטמבר.

ההסתדרות: תוכנית "קרב" בסכנת קריסה, אלפי מדריכים עלולים להיות מפוטרים
צילום: freepik
Back to top button