מבזקיםמשפטי/פלילי

ביה"ד לעבודה בירושלים: עובדת מפעל הפיס שלא התחסנה תוחזר מיידית לעבודה

בית הדין לעבודה בירושלים קיבל היום (חמישי) את בקשת ההסתדרות, והורה למפעל הפיס לסיים את החל"ת שכפה על העובדת רבקה אהרוני ולהחזירה לאלתר לעבודה.

אהרוני, שעובדת במפעל הפיס בחמש השנים האחרונות בתפקיד מינהלי, בחרה שלא להתחסן נגד נגיף הקורונה אך הביעה את הסכמתה לבצע בדיקות קורונה שוטפות ולעבור לחדר נפרד, בהתאם להבנות שהושגו בין ההסתדרות למעסיקים. באמצע חודש אפריל הורה יו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי לאהרוני שלא להגיע יותר לעבודתה. יצחקי לא שינה את עמדתו למרות פניות בעניין מצד ההסתדרות וועד העובדים, ולמרות ביטול רוב הגבלות הקורונה שהוטלו על הציבור.

בעקבות זאת פנתה אהרוני בתחילת יוני לבית הדין לעבודה בבת ים, באמצעות עו"ד ראובן בורק מהמחלקה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בבקשה דחופה להחזירה לעבודה. הדיון עבר עקב סיבות טכניות לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בראשות סגנית הנשיא השופטת שרה ברוינר שחרזאדה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השופטת קבעה בהחלטתה כי על מפעל הפיס להחזיר מיידית את אהרוני לעבודה, וציינה כי "על המעסיק להפעיל שיקולים ענייניים בהכרעה כיצד יש לפעול ביחס לעובד לא מתחסן. זאת בלי קשר לעמדה פרטית של גורם זה או אחר. אף שלכאורה ניתן להסוות עמדה אידיאולוגית שכזו מטעמים פרוצדורליים, על מעסיק להימנע מהפעלת שיקולים שכאלה".

השופטת ציינה כי העובדת הסכימה לבצע בדיקות קורונה ואף להעביר את עמדת העבודה שלה לחדר סגור. למרות זאת, מפעל הפיס לא בדק עניינית בשום שלב את האפשרות לבצע התאמות שיאפשרו לאהרוני לחזור לעבודה. לדברי השופטת, "על מפעל הפיס לבחון בתום לב ומתוך שיקולים ענייניים בלבד את כלל ההתאמות הניתנות לביצוע כדי שהעובדת תוכל לשוב לעבודה בפועל ובאופן מיידי".

Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח