חדשות הארץמבזקים

פסלו של הנשיא ריבלין הוצב בשדרת פסלי הנשיאים שבבית הנשיא

פסלו של נשיא המדינה העשירי, ראובן (רובי) ריבלין, הוצב היום (שני) בשדרת הנשיאים שבגינת בית הנשיא עם סיום כהונתו הצפוי השבוע. הפסל, יצירתה של האמנית סיגלית לנדאו, אמנית בין–תחומית היוצרת במיצב, וידיאו, צילום ופיסול, עשוי ברונזה ונוצר באמצעות תבנית שעווה שלתוכה נוצקה המתכת. ב–1994 סיימה סיגלית לימודי תואר ראשון בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בלוחית המוטבעת על עמוד השיש עליו ניצב הפסל, נכתב ציטוט מדברי הנשיא: “בבית אבא ואמא נשמתי את הרוח האנושית. ינקתי את המסורת היהודית, את ההדר והתגר הז’בוטינסקאי, אך מעל הכל למדתי להקשיב. למדתי לכבד את אמונתו של האחר, ולמדתי להכיר בכאבו. בבית למדתי שבלי היכולת להקשיב – נמנעת היכולת ללמוד, ובלי היכולת ללמוד – נמנעת האפשרות לתקן.”

האמנית סיגלית לנדאו. צילום: אמית הרמן

הנשיא הודה לסיגלית על היצירה ואמר: “סיגלית לנדאו היא אמנית מיוחדת במינה, בעלת שם עולמי. נחמה תיארה באוזניי לפרטים את עבודותיה, למשל את מיצג האבטיחים בים המלח, או את שמלת הכלה, אף היא עשויה מלח, שהוצגה במגדל דוד. אני יכול רק להתגאות שזכיתי שפרצופי עוצב ונבנה בידיה. תודה לך סיגלית שהיית כה עדינה, אדיבה ומלאת הומור בתהליך היצירה.”

צילום: חיים צח / לע”מ

האמנית סיגלית לנדאו סיפרה: “במהלך השנה האחרונה שמחתי להיות פסלת שהיא כמו בעלת מלאכה אשר מקבלת הזמנה רשמית – ללכוד בחומר את אישיותו של אדם. להנציח את תווי הפנים של כבוד הנשיא ראובן ריבלין, דיוקן שמטרתו הצבה ממלכתית.” סיגלית סיפרה על תהליך היצירה ואמרה: “בראשית הדרך ערכנו מפגש בבית הנשיא בו רשמתי וצילמתי עם שותפי, יותם פרום, את פניו וכתפיו של הנשיא מהרבה נקודות מבט וזווית. לאחר מכן, מצוידת ברישומים ובצילומים שהדפסנו, כהרגלי, פניתי לשולחן הריתוך. שם אני מתחילה את כל הפסלים שלי. בעזרת תבנית ראשונה עברתי לפסל את הדיוקן ביתר פירוט בשעווה ואחרי לא מעט זמן עבודה – עלינו לירושלים כדי לבחון את התוצאה בהקשר של הגן. נהניתי להכיר מקרוב את הנשיא וצוותו. נהניתי מהתהליך המאתגר. אני פסלת אקספרסיבית ללא ניסיון רב בפיסול של דיוקנאות, אבל מבלי לוותר את השפה הפיסולית שלי יצרתי דיוקן שיש בו במשהו משמחת החיים ואישיותו הקורנת והמלבבת של כבוד הנשיא היוצא מר ראובן (רובי) ריבלין.”

צילום: חיים צח / לע”מ

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!