כלכלהמבזקים

בזק סיימה לפרוס סיבים אופטיים בשוהם: "הסנונית הראשונה למהפכת התקשורת בישראל"

בזק הכריזה על סיום פריסת הסיבים האופטיים ביישוב שהם. מדובר בפריסת סיבים מלאה, כך שכל תושבי הישוב יכולים כבר מהיום ליהנות מקצב גלישה של עד 2.5 גיגה. עד היום קצב הגלישה המקסימלי בשהם עמד על עד 100 מגה.

פריסת הסיבים של בזק הינו פרויקט התשתיות הגדול בישראל המתבצע לרוחבה ולאורכה של המדינה ובהשקעה של מיליארדי שקלים. רק בינואר האחרון בזק החלה בפריסת סיבים בקצב חסר תקדים, כאשר בחצי שנה בלבד פרסה תשתית סיבים המגיעה לכ-680 אלף משקי בית ברחבי הארץ (מרכז ופריפריה) להתחבר לסיב האופטי של בזק ולהקפיץ את קצב הגלישה בביתם. מדובר בקצב פריסה חסר תקדים, כאשר היקף הכיסוי הכולל יעמוד על 80% ממשקי הבית בישראל במרכז ובפריפריה. היישוב שהם נמצא בין היישובים הראשונים בארץ שהפריסה בו הסתיימה מקצה לקצה.

לרגל השקת רשת הסיבים, יוצאת בזק במבצע ומציעה הנחה של 50% במחיר החודשי של קצבי גלישה העומדים על 1-2.5 גיגה, לשלושת החודשים הראשונים. מחיר 2.5 גיגה עומד על 74.5 שקל לחודש במשך שלושת החודשים הראשונים ומהחודש הרביעי יעלה 149 שקל, ואילו קצב גלישה 1 גיגה עומד על 59.5 שקל לחודש בלבד. מהחודש הרביעי מחירו יתעדכן ל 119 שקל. בנוסף לעלות קצב הגלישה, חבילת הסיבים כרוכה גם בעלות התקנה. לרגל השקת הסיבים יוצאת בזק במחיר מבצע להתקנה העומד על 12.5 שקל לחודש, למשך 36 חודשים.
בשהם מתגוררים כיום כ-22 אלף תושבים, המתגוררים בכ-5400 בתי אב, כשליש מהם צמודי קרקע. בעוד כשנתיים צפויה אוכלוסיית היישוב לגדול ל-27 אלף תושבים. כרבע מתושבי היישוב צעירים עד גיל 18.

קראו גם:  בת 27 טבעה בחוף סידני עלי בהרצליה, מצבה אנוש

בסיור חניכה בעיר שהתקיים היום (שלישי), לקחו חלק שר התקשורת יועז הנדל, ראש המועצה איתן פטיגרו , מנכלית המשרד לירן אבישר-בן חורין, הדרג המקצועי במשרד ותושבים.

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, אמר: "אני שמח לבשר כי כל תושבי שהם יכולים להתחבר לרשת הסיבים האופטיים של בזק ולהינות מגלישה באיכות ובמהירות גבוהים במיוחד. התקופה האחרונה המחישה יותר מתמיד את הצורך באינטרנט יציב ואיכותי ובזק רואה יעוד בלאפשר זאת לכלל אזרחי ישראל. הפריסה המלאה בשוהם היא ביטוי מובהק של יעוד זה. עוד הוסיף מזרחי כי, "בזק יצאה השנה לדרך מורכבת ומרתקת אשר תהפוך את מדינת ישראל למובילה עולמית בתחום תשתיות התקשורת. מדובר בפרוייקט תשתיות התקשורת הגדול, המורכב והיקר ביותר בשוק התקשורת, אשר הושקעו בו כבר מאות מיליוני שקלים, ויושקעו בו עוד מיליארדי שקלים".

קראו גם:  חשד לניסיון רצח בירושלים: בן 4 נחנק ע"י בן דודו, מצבו אנוש

ראש מועצת שהם, איתן פטיגרו, הוסיף: "שהם היא הסנונית הראשונה למהפכת התקשורת בישראל. החל מהיום כל המשפחות ביישוב, ללא יוצא מן הכלל, מחוברות לרשת הסיבים ולאינטרנט המהיר, מהם ייהנו גם תלמידי מערכת החינוך ביישוב. אנו רואים חשיבות רבה במתן שירותים מקוונים, לימודים מתוקשבים ובמציאת פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו לתושבי היישוב לעבוד וללמוד מהבית במקרה הצורך. קצב גלישה מהיר אינו מותרות, הוא הכרח המציאות היום. אני מודה לשר התקשורת, יועז הנדל ולחברת בזק על כך שמצאו לנכון להשיק את הפרויקט הלאומי החשוב הזה בשוהם".

שר התקשורת, יועז הנדל, אמר: "אני מאוד גאה לחנוך את העיר הראשונה שמחוברת מקצה לקצה, בהתאם ליעד של נגישות ותחרות לכל אזרח. אינטרנט מהיר הוא לא רק שיפור של איכות החיים, הוא מנוע צמיחה. הגדלת התל"ג ב- 1.1 % הורדת יוקר המחייה, צמצום פערים בין פריפריה למרכז והצמחת שוק התעסוקה לפחות ב3% .לכן אני מתעקש שבכל מקום בארץ יפרסו סיבים, מהגולן ועד חולות חלוצה, במרחב הכפרי ובמגזר החרדי והערבי. מגיע לתושבי שהם ולתושבי הפריפריה תנאים שווים, איכות חיים ויכולת תעסוקה ברמה הכי גבוהה בעולם. יש עכשיו ממשלה חדשה עם כוחות טובים ובעיקר רצון טוב. לפתע איש לא נגד מתווה הסיבים או שינויים בשוק השידורים. אני מתכוון לנצל את היציבות הזאת כדי לקדם את תשתיות התקשורת בישראל, לייצר מהפכה שתשנה את חיי הישראלים בכל מקום״.

קראו גם:  ליברמן: תמיד בערב משחק בין הפועל ת״א לבית״ר ירושלים, אני נ...
צילום: דוברות בזק

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן