חדשות הארץפוליטי / מדיני

אלפים צעדו ברחבי יו"ש בקריאה "להיאבק על אדמות המדינה"

כ-3,000 איש השתתפו היום (ב') ב-14 צעדות שהתקיימו בכל רחבי יהודה ושומרון. בצעדות, שנערכו מדרום הר חברון ועד לצפון בקעת הירדן, השתתפו אישי ציבור, ראשי מועצות ורבנים שונים שהגיעו על מנת לקרוא לרה"מ החדש, נפתלי בנט, ולממשלה החדשה שלא להפקיר את השטח להשתלטות הרש"פ על אדמות המדינה.

מדובר באירוע מחאה חסר תקדים בשטחי יהודה ושומרון, והוא מתקיים בשיתוף שלל ארגונים, והמועצות האזוריות ביו"ש, ולע"נ אהוביה סנדק ז"ל. המארגנים מציינים כי הצעדות שהתקיימו היום הן שלב ראשון במחאה, ומדובר בפתיחה של סדרת פעולות שמטרתה לעצור את ההשתלטות הבלתי חוקית על שטחי המולדת. על השלטים באירוע נכתב "יוצאים מהקופסה – נאבקים על אדמות המדינה". המארגנים מסבירים כי הערבים משתלטים על המרחב, וחונקים את ההתיישבות במהלך אסטרטגי של בנייה מאסיבית. "אסור להיות אדישים. מתעוררים ולוקחים אחריות!" הסבירו המארגנים.

קראו גם:  הנדל חנך סיבים אופטיים במצפה רמון: ״ישראל שמה לה כיעד לאומי להפריח את הנגב"

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ מסר "בכל יום שעובר אנחנו מפסידים במלחמה. אדמות המדינה בלב הארץ נכבשות בידי הרשות הפלסטינית במהלך מתוכנן. הם יוצרים אזורי חייץ ומשתלטים על מקומות אסטרטגיים באין מפריע. אנחנו כמועצה עושים הרבה ויש התעוררות ציבורית אך זה דורש גם שינוי מדיניות דחוף כדי שלא נאבד את לב הארץ".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן הוסיף כי "התכנסנו בקריאה ברורה לכל מקבלי החלטות לשים בראש סדר העדיפויות את נושא השמירה על אדמות המדינה ברחבי יהודה ושומרון. עתיד המדינה וגבולותיה מונחים על כף המאזניים ואנו לא נפקיר חזית זו בשום מצב. ולא נפסיק להניף את דגל המדינה על כל שעל באדמתנו".

מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית, יהודה וולד, שהשתתף בצעדה במזרח גוש עציון הוסיף כי "אלפי הצועדים היום ברחבי יהודה ושומרון הוכיחו שוב שלא ויתרנו על אף רגב אדמה בארץ ישראל, שלא נפקיר אף גבעה לכיבוש ערבי ונפעל בכל כוחנו לשמירה על שטחי המדינה וחיזוק ההתיישבות היהודית בה. זה תפקיד של כל ממשלה יהודית ציונית. הפקרת אדמותינו לידי הערבים זה מעשה אנטי ציוני שמי ששותף לו ייזכר לדיראון עולם בהיסטוריה הישראלית".

קראו גם:  "אחד האתרים המזוהמים ביותר": אתר 'תעשיות אלקטרוכימיות' לשעבר בעכו בדרך לשיקום?

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שהשתתף בצעדה באביתר אמר "אנחנו דורשים מהממשלה לעצור את ההשתלטות העוינת של האויבים שלנו, על שטחי C בארץ ישראל, ולאשר את אביתר כישוב מן המניין במדינת ישראל. אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר הביטחון בני גנץ, לכל חברי הממשלה, מימין ומשמאל ומהמרכז, בימים כאלו קשים, ימים של אובדן ערכים, ימים של מריבות בתוך העם, אין דבר יותר ערכי ואין דבר יותר נכון להתאחד סביבו מאשר לאמץ את 50 המשפחות החלוצות היקרות שגרות כאן, ולהכיר בישוב הזה כישוב מן המניין במדינת ישראל, ולתת את התשובה הציונית הנכונה לטרור".

גם ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי, השתתף באירועים ואמר: "זאת הדרך להתחבר לארץ שלנו, לארץ התנ"ך. אסור לנו להתכנס רק בתוך היישובים אלא אנו צריכים לצאת לצעוד ולדרוש חזרה את המשילות על האדמות האלה"

קראו גם:  בלתי יאומן: טעה בהקלדה ואיבד 50 אלף שקלים

הרב יוסף פלאי שהשתתף בצעדה בשילה אמר במהלך האירוע כי "הפעולות הקטנות שלנו הן מאוד משמעותיות. כל פעולה שמתחילה בקטן בעז"ה היא תלך ותגדל". הרב גידי בן זמרה, אחד ממארגני האירוע, דיבר אף הוא ואמר: "הצעדות הם לזכרו של אהוביה סנדק שמסר את נפשו על מרחבי הארץ. נוער הגבעות זיהו ראשונים את הבעיה והם חיל החלוץ במאבק כנגד ההשתלטות הערבית על אדמות המדינה. הצעדות נותנות להם גיבוי וכוח".

ארכיון. צילום: מועצה אזורית מטה בנימין

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן