מבזקיםמשפטי/פלילי

תנועת רגבים בתגובה לדברי שר החוץ לפיד: "חאן אל אחמר תחילה"

בתנועת רגבים הגיבו לדברי שר החוץ יאיר לפיד היום (שני), לפיהם "״הצבא החליט שצריך לפנות את מאחז אביתר אז על פי החוק צריך לפנות אותו. לא קשור לימין ושמאל״: "בהתאם להצהרות המדינה לאורך עשור בבג"ץ, הרי ש"חאן אל אחמר תחילה"."

כזכור, צווי ההריסה כנגד חאן אל אחמר, מאחז הדגל הבלתי חוקי מתוך מאות המאחזים הבלתי חוקיים של הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, הוצאו על ידי מערכת הביטחון כבר בשנת 2009. לאורך יותר מעשור, המדינה הצהירה בפני בג"ץ בשש עתירות שונות כי בכוונתה לפנות "בהקדם, ובסדר עדיפות גבוה", את המתחם הבלתי חוקי.

בג"ץ עצמו נתן אור ירוק לפינוי בשנת 2018, וקבע בפסק דין חלוט, כי "אי הותרת מצב בלתי חוקי על כנו; עקרון סופיות הדיון; הכלל כי פסקי דין יש לקיים; ודאות משפטית; תקינות פעולתה של מערכת השיפוט – כל אלה הם אינטרסים יסודיים בשיטתנו המשפטית, המתכנסים כולם לעקרון שלטון החוק".

קראו גם:  הלילה בחצות: מחיר הדלק שובר שיא וחוצה את רף ה-8 שקלים

"מה שיותר גרוע מחוסר אכיפת החוק, היא אכיפתו באופן בררני וחד צדדי", אומר מאיר דויטש מנכ"ל תנועת רגבים. "הצבא, מערכת הביטחון, ממשלת ישראל ומערכת המשפט החליטו שצריך לפנות את מאחז חאן אל אחמר, אז על פי החוק צריך לפנות אותו. לא קשור לימין ושמאל", מצטט דויטש את דברי לפיד.

חה"כ ד"ר שלמה קרעי (ליכוד) הגיב לדברי לפיד: "ההחלטה הראשונה של בנט וממשלת השמאל היא לגרש יהודים מבתיהם. בושה!. מאחזים "לא חוקיים" של יהודים, בארצם, בארץ ישראל מכשירים(!) לא מפנים. אלא אם כן אתה בממשלת שמאל קיצונית, או שהבטחת בעבר לפנות עשרות אלפי מתיישבים. מה בנט, שקד, סער ואלקין אומרים על זה?."

קראו גם:  יו"ר הכנסת: השיח הפוגעני והשנאה הגיעו לשיאים, כולי תקווה שנלמד מהטעויות
צילום: תנועת רגבים
צילום: תנועת רגבים

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן