מבזקיםמשפטי/פלילי

ערבי תושב עכו מואשם בניסיון רצח של יהודי בזמן המהומות בעיר

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד חביב אבו חביב (41) תושב עכו בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, ניסיון לפציעה בנסיבות מחמירות והתפרעות במסגרת גל ההתפרעויות שהתרחשו בעיר עכו בחודש מאי על רקע לאומני-גזעני.

האירוע החמור התרחש ב- 12 במאי במהלך האירועים האלימים בעיר עכו שהתרחשו בעת מבצע "שומר החומות". מהחקירה עולה כי ביום האירוע שוטט החשוד וחבר לצעירים ערבים וביחד יידו אבנים לעבר אזרחים יהודים. באותו הזמן, יהודי תושב העיר, השתתף בתהלוכה במקום סמוך וחש כי הרוחות מתלהטות עקב יידוי האבנים וכי נשקפת לו סכנה ולכן החליט לעזוב את התהלוכה. בעודו רץ ברחוב הבחין בו החשוד ונטל אבן מהכביש, רץ לעברו ומטווח קצר של כשני מטרים הטיח את האבן לאזור ראשו של הקורבן. כתוצאה מכך נפל הקורבן על הכביש. בעודו שוכב על הכביש עמד החשוד ויידה לעברו אבן נוספת כשבמקביל חשודים נוספים היכו אותו באמצעות אבנים, מקלות ובעיטות בכל חלקי גופו.

קראו גם:  אישום: דקר את דודו, ניסה לדרוס אותו והמשיך בנסיעתו

לעזרת הקורבן נחלצו אזרחים וקצין משטרה שירה באוויר על מנת להרחיק את החשוד ואת האחרים שנמלטו מהמקום. כתוצאה מכך נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי.

בהמשך, התגודד הנאשם יחד עם צעירים ערבים נוספים מרביתם רעולי פנים וחמושים במקלות ואבנים, התפרעו במקום ויידו אבנים לעבר רכב מכת"ז של משטרת ישראל וחסמו את נתיבי הנסיעה ברהיטים וחפצים שונים. בעוד החשוד נמצא במקום ואוחז בידיו באבנים רגמו צעירים אחרים את רכבו של מור ג'נאשווילי שאיבד שליטה על הרכב והתנגש בחומה במקום. לאחר מכן נמלט מור מהרכב והוכה קשות ע"י המתפרעים במקום. רק לאחר הגעת כוחות המשטרה נמלט החשוד מהמקום.

מספר ימים לאחר המעשה נעצר החשוד, תושב עכו כבן 50, לחקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית במחוז חוף של משטרת ישראל.

קראו גם:  אישום: הלם בפטיש בראשה של הרופאה בחוזקה ולא חדל חרף זעקותיה

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והבוקר בתום החקירה ובהתאם לממצאיה החקירה הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה במסגרתו יוחסו לו ביצוע עבירות של מעשה טרור של ניסיון רצח, ניסיון לפציעה בנסיבות מחמירות והתפרעות. כמו כן במסגרת כתב האישום הוגשה בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

המשטרה והשב"כ נמסר: "משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי רואים בחומרה כל אירוע טרור בו מעורבים אזרחים ישראלים וינקטו בכל האמצעים העומדים לרשותם על מנת למנוע ולמצות את הדין עם המעורבים בפרעות שאירעו ברחבי הארץ."

ארכיון. צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן