צבא וביטחון

יחידת מתפ"ש העבירה מאה אלף חיסונים למשרד הבריאות הפלסטיני

היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים תיאמה היום (שישי) מעבר של כמאה אלף מנות חיסון נגד נגיף קורונה של חברת פייזר הנמצאות בישראל, לידי הרשות הפלסטינית. זאת בתום עבודת מטה שנמשכה חודשים ארוכים ביחידה, בשיתוף עם המשרד לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית ומשרד הבריאות הישראלי.

במסגרת ההסכם שנחתם היום בין מדינת ישראל לרשות הפלסטינית, סוכם כי יועברו לידי הרשות כמיליון מנות חיסון נגד נגיף קורונה של חברת פייזר הנמצאות בישראל. בתמורה, בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2021 תקבל מדינת ישראל כמות זהה של מנות חיסון מחברת פייזר – אותן הזמינה הרשות הפלסטינית מבעוד מועד.

החל מראשית התפרצות נגיף קורונה, פעלה מדינת ישראל בשיתוף עם הרשות הפלסטינית, במטרה לסייע לאחרונה להתמודד עם המגיפה. במסגרת המאמצים, היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים תיאמה הכנסת ציוד רפואי שנתרם ע"י הקהילה הבינלאומית לרשות הפלסטינית – אשר כלל ערכות לבדיקת קורונה, מכונות הנשמה, ציוד מיגון וחיטוי, וכן העבירה לידי מערכת הבריאות הפלסטינית מאות אלפי מנות חיסון, אשר חלקן נתרמו ע"י הקהילה הבינלאומית וחלקן ע"י משרד הבריאות הישראלי. כמו כן היחידה תיאמה הדרכות משותפות של צוותי רפואה ישראלים ופלסטינים בנושא התמודדות עם מגיפת הקורונה ואף הובילה מבצע רחב היקף לחיסון למעלה ממאה אלף פלסטינים אשר מועסקים בישראל ובהתיישבות ביהודה ושומרון.

קראו גם:  עצרת לציון 40 שנים להקמת חטיבת הנח״ל: "היכן שהייתה לחימה - הייתה חטיבה"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן: ״בשבועות האחרונים פעלנו ביתר שאת על מנת להביא לחתימת הסכם החיסונים בין מדינת ישראל לרשות הפלסטינית, אשר מביא עימו בשורה משמעותית למאמץ המשותף למיגור מוחלט של נגיף הקורונה באזור שלנו. מדובר באינטרס בריאותי וכלכלי משותף ראשון במעלה, שכן אנו חיים במרחב אפידמיולוגי אחד. הסכם זה מצטרף לשורת צעדים במסגרת המאמץ המשמעותי שמובילה היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים מאז התפרצות נגיף הקורונה – במטרה לשמור על בריאותם של תושבי האזור ולהשיב את שגרת החיים על כנה״.

צילום: דוברות מתפ״ש
צילום: דוברות מתפ״ש
צילום: דוברות מתפ״ש
צילום: דוברות מתפ״ש
צילום: דוברות מתפ״ש

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן