מבזקיםמשפטי/פלילי

מחבל מעזה מואשם שהסתנן משטח הרצועה לישראל – וניסה לדקור את הרבש"צ

פרקליטות מחוז דרום הגישה לפני זמן קצר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב עזה, עמאד צופי, בן 24, אשר הסתנן לישראל חמוש בשתי סכיני מטבח וניסה לגרום למותו של רכז הביטחון. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע מעשה טרור של נסיון רצח והסתננות מזוינת לפי חוק המאבק בטרור, ועבירה לפי חוק מניעת הסתננות.

על פי כתב האישום, ב- 30 במאי הסתנן הנאשם לישראל כשהוא מצויד בשתי סכיני מטבח על גופו. הנאשם הלך ברגל בכביש 232, רבש"צ היישוב אבשלום התקרב אליו ליד מושב יתד ברכב הביטחון, עצר לידו, שאל אותו בעברית למעשיו במקום וביקש להיכנס לרכב.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם שלף סכין, הכניס את פלג גופו העליון לרכב וניסה לדקור את הרבש"צ בראשו ובמקומות נוספים, על מנת לגרום למותו. הרבש"צ נאבק בנאשם, הצליח לתפוס אותו בידו ולמנוע ממנו להמשיך לדקרו. גם כאשר הגיעו חיילים נוספים למקום לקריאות הרכז כי מדובר במחבל וכאשר ירו באוויר, לא נרתע הנאשם והמשיך להתקדם לעברם עם הסכינים.

קראו גם:  הלילה בחצות: מחיר הדלק שובר שיא וחוצה את רף ה-8 שקלים

בכתב האישום צוין, כי "מעשהו של הנאשם מהווה "מעשה טרור", שכן נעשה מתוך מניע מדיני, דתי, לאומני ואידאולוגי, ובמעשה שנעשה היה סיכון ממשי בגופו של אדם, ותוך שימוש בסכין".

התיק נחקר על ידי יחידת פח"ע ימ"ר נגב. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

ניר שורמן, יו"ר ארגון הרבש"צים מבית הסתדרות לאומית, הגיב: "עכשיו זהו תפקידו של בית המשפט להעניש בחומרה את מי שניסה לרצוח ונעצר על ידי חברנו שנלחם בו בעוז ובגבורה בידיים חשופות. הרבש"צים במקום מנעו פיגוע גדול ושוב הוכח כי תפקידם חיוני והגיע זמן שמעמדנו יוסדר. ממשלה חדשה זוהי הזדמנות חדשה, אנו שומרים על היישובים, משרד הביטחון חייב לשמור עלינו ועל תפקידנו שהולך ונשחק".

קראו גם:  הצוות לטיפול במגיפות הצביע פה אחד: לאפשר את מתן החיסון לילדים
ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן