חדשות הארץ

מצעד הדגלים יצא לדרך, אלפי שוטרים פרוסים בירושלים

אלפי משתתפים הגיעו היום (שלישי) לציין את ריקוד הדגלים בירושלים לאחר שבחודש שעבר חגיגות האירוע הופסקו בעקבות אירועי טרור שהחל החמאס. אלפי הצועדים החלו את צעידתם ברחוב הנביאים בירושלים, המשיכו משם לשער שכם בו נערכה הרקדה מרכזית ומשם המשיכו אל שער יפו ונכנסו לעיר העתיקה דרך השוק ברובע היהודי המתחדש.

בין הארגונים שהשתתפו באירוע ניתן היה למצוא את תנועת "אם תרצו", מועצות אזוריות שומרון, קריית ארבע, גוש עציון, בנימין, הר חברון, חניכי תנועות הנוער בני עקיבא, עזרא ואריאל,ישראל שלי ועוד.

נתנאל וקנין, תושב בית שאן שהשתתף באירוע מסר כי "מציאות בה ישראל לא יכלה לחגוג את יום איחוד ירושלים היא הזויה. באנו כאן אלפי צועדים מכל רחבי הארץ כדי להניף את דגלי ישראל בגאון ולהעביר מסר ברור לחמאס- ירושלים היא בירת ישראל הנצחית".

קראו גם:  רוחצים נסחפו לעומק הכנרת עם מזרון ים וחולצו בשלום ע"י השיטור הימי

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אשר תנועתו היא אחת ממארגני האירוע אמר כי: "ירושלים מעולם לא הייתה חופשית ובטוחה יותר לכלל העדות והדתות מאשר בזמן הריבונות הישראלית. אסור לנו לקפל את הדגלים ולוותר על הנכסים ההיסטוריים הללו בגלל ארגוני טרור ושאר מבקשי רעה ואנו שמחים שאלפי אנשים בחרו להניף את דגלי ישראל פה בגאון וללא כל פחד. מדובר באירוע ערכי, חינוכי, לאומי וציוני מהמעלה הראשונה. נגד ארגוני הטרור אנחנו מעבירים מסר חד וברור- ירושלים היא בירתה הנצחית של ישראל".

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, אמר: "אנחנו שמחים שהצעדה יוצאת לפועל במתווה מוסכם עם המשטרה, בכל אירוע בתנועתנו אנו חותמים בשירת התקווה ובמשפט "להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון וירושלים" . אני מקווה שלא יכנעו שנית לאיומי הטרור ונוכל לשמוח ולחגוג באיחודה של בירת ישראל לאחר 2,000 שנה".

קראו גם:  טקס לציון 162 שנה להולדתו של הרצל נערך בהונגריה, אורחי הכבוד הגיעו מהשומרון
צילום: אם תרצו

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן