חדשות הארץ

טקס פתיחה של תחנת כיבוי "תמנע" בשדה התעופה הבינלאומי רמון נערך

בטקס חגיגי בנוכחות השר לביטחון פנים חה"כ אמיר אוחנה ציינו אתמול (חמישי) בכבאות והצלה לישראל את פתיחתה של תחנת כיבוי "תמנע" בשדה התעופה הבינלאומי רמון. התחנה הממוקמת בכניסה לשדה התעופה נבנתה מתוך ניתוח הסיכונים והאתגרים המבצעיים ומתוך רצון לתת מענה מציל חיים מיטבי ומהיר לכל אירוע חירום שיתרחש בשדה בשיתוף כוחות הכיבוי היעודים במקום. במהלך העימות האחרון נסגר נמל התעופה בן גוריון מחשש לנפילת טילים והתבררה חשיבותו האסטרטגית של שער כניסה חלופי למדינת ישראל. בנוסף, תחנת הכיבוי החדשה תספק מענה מבצעי לאירועים שיתרחשו בגזרת חבל אילות וכביש הערבה המאופיין בתנועה רבה של כלי רכב פרטיים וכבדים הנוסעים אל העיר ושדה התעופה.

צילום: דוברות כבאות והצלה

הטקס בהשתתפות השר לביטחון פנים חה"כ אמיר אוחנה, נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי, ראש העיר אילת, מר מאיר יצחק הלוי, ראש מועצת חבל אילות ד״ר חנן גינת, מפקד מחוז דרום בכבאות טפסר שמוליק פרידמן, מפקד תחנת אילת תת טפסר יהודה קסנטיני ומוזמנים נוספים, סקרו הנוכחים את התחנה החדשה. השר אוחנה התכבד בקביעת מזוזה וגזירת סרט החניכה. השר אמיר אוחנה המסיים בימים אלה קדנציה של שנה בתפקידו כשר לביטחון פנים ניצל את הבמה החגיגית להיפרד ממערך כבאות והצלה אותו ליווה בתקופה מאתגרת ומרובת אירועים מבצעיים בהם התעצם והתפתח לכדי גוף חירום לאומי מוביל ומתקדם. נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי הודה בפתח דבריו לשר אוחנה על העשייה הרבה, הגיבוי והתמיכה המלאה שהעניק למפקדים וללוחמים בשנה האחרונה בה נדרשו למענה מבצעי מקצועי במגוון תרחישים ואירועים מעצבים ומכוננים, חלקם אף ברמה הלאומית. הנציב שמחי ציין כי השר היה שותף מלא להתעצמות ולבניין הכוח המשמעותי שעבר מערך כבאות והצלה בשנה האחרונה, תוך שהוא מגלה מעורבות ועניין אישי בצרכים התקציביים והמערכתיים.

קראו גם:  חשש מקריסה: בניין מגורים בבת ים פונה מדייריו
צילום: דוברות כבאות והצלה

מפקד מחוז דרום – טפסר שמוליק פרידמן אמר: "היום אני גאה ושמח פעמיים, אנו חונכים את תחנת ״תמנע״ החדשה ומניחים אבן פינה לתחנה אזורית חדשה שתוקם בארץ. התחנה החדשה בתמנע, אשר סמוכה לשדה התעופה על שם אילן ואסף רמון תהיה אחראית על השטח שמצפון לעיר אילת ותיתן גם גיבוי ומענה לנמל התעופה אשר בעימות האחרון ראינו את המשמעות האסטרטגית שלו כשער נוסף למדינת ישראל כחליף לנתב״ג. תחנה זו שנחנכת היום והנחת אבן הפינה לתחנה החדשה בעיר אילת הם חלק מתהליך שיפור השירות לאזרח והתעצמות מחוז דרום."

מפקד תחנת אילת – תת טפסר יהודה קסנטיני אמר: "לתחנת תמנע חשיבות אסטרטגית בהיבט של מתן מענה מהיר ומקצועי לכל אירוע של כיבוי או חילוץ שיתרחש בשדה התעופה רמון, אשר רק לאחרונה שימש כחליף לנתב״ג. כמו כן בזכות התחנה אנו נספק מענה מהיר לכל תרחיש כיבוי או חילוץ בגזרת חבל אילות וכביש 90 תוך צמצום משמעותי בזמני התגובה על מנת לממש את חובתנו להציל חיים ורכוש."

קראו גם:  "ממש נלחמנו על חייו": שיחק עם ילדיו כדורגל, איבד לפתע הכרתו והתמוטט
צילום: דוברות כבאות והצלה

בתום טקס חניכת תחנת כיבוי ״תמנע״ השתתפו הנוכחים בטקס הנחת אבן פינה לתחנת כיבוי אזורית חדשה ומתקדמת לעיר אילת שתוקם במתחם החירום העירוני בעיר בסמוך למשטרת אילת. ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי הודה לכל הגורמים השותפים במיזם המהפכני המרכז את גופי החירום תחת גג אחד: ״העיר אילת היא עיר קצה עם לא מעט אתגרים חירומיים ולכן היא נדרשת לבנות לעצמה את המענים החירומיים המיטביים. עצם המעמד מלמד שאנחנו בכיוון הנכון. המערך החירומי ושיתופי הפעולה בין כל גורמי החירום וההצלה בעיר, מעניק תחושת ביטחון מרבית לתושבי אילת ואורחיה. לשם אנו מכוונים ובהתאם לכך פועלים״. את דבריו סיים בתפילה ששלום ושלווה יהיו מנת חלקנו״.

קראו גם:  החילוץ בוואדי קלט: צוות מיחידה 669 סייע לפנות את הפצוע לבית החולים
צילום: דוברות כבאות והצלה
צילום: דוברות כבאות והצלה
צילום: דוברות כבאות והצלה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן