כלכלהמבזקים

עובדי מערך הסייבר הלאומי התאגדו בהסתדרות: "לפנינו דרך ארוכה"

עובדי מערך הסייבר הלאומי התאגדו בהסתדרות והקימו ועד פעולה במטרה להסדיר את זכויותיהם ולקדם מו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי. ביום חמישי הקרוב צפויה להתקיים פגישה ראשונה בין נציגות העובדים, הסתדרות עובדי המדינה וההנהלה. במערך הסייבר כ-180 עובדים.

מערך הסייבר הלאומי, שהוקם בשנת 2015, הוא גוף ממשלתי ביטחוני-אזרחי, האחראי על הגנת מרחב הסייבר הלאומי האזרחי של מדינת ישראל. הוא מסונף למשרד ראש הממשלה.

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, אמר: "התאגדות מערך הסייבר הלאומי היא הזדמנות מצוינת למדינה לצאת מהקיבעון בנושא יחסי עבודה. המערך הוא אחת היחידות המשמעותית ביותר לביטחון ישראל. לכן, בין היתר, השכר בו צריך להיות שווה ליתר מערכות הביטחון. נפעל לבנות הסכם קיבוצי שמחד שומר על גמישות ומאידך מבטיח ניהול ברמה גבוהה מאוד – תוך שמירה על איכות כוח האדם הנדרשת בתחומים האלה. אנחנו מקווים שבשיתוף פעולה נצליח לעשות זאת".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המדינה דורון קרני, הוסיף: "אני שמח שגם עובדי מערך הסייבר הלאומי מוצאים בהסתדרות את ביתם. מדובר במהלך התאגדות שקרם עור וגידים במשך תקופה. אני מבקש לשבח את חברי הוועד הנחושים מ', ת' וא' ששמו להם למטרה לעגן את זכויות עובדי המערך. מדובר בסביבת עבודה הדומה לנהוג בארגונים חשאיים ובמערכת הביטחון. לפנינו דרך ארוכה וביחד עם הוועד, הדבק במטרה, ועם שותפי לדרך יו״ר הסתדרות עובדי המדינה בתל-אביב עדי בן עמי, ותחת הנחייתו והליווי הצמוד של יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, נצליח להשיג את המטרות".

צילום: דוברות ההסתדרות

Back to top button