פוליטי / מדיני

התנועה לאיכות השלטון לבג"צ: הממשלה נמנעת ממינויי 35 שגרירים וקונסולים

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (חמישי) לבג״ץ, יחד עם ועדי העובדים במשרד החוץ, נגד הימנעות הממשלה ממינויי 35 ראשי נציגויות (שגרירים וקונסולים), המהווים שליש מראשי הנציגויות בעולם, ומחכים למעלה מחצי שנה להחלטת הממשלה הסופית בעניינם.

התנועה לאיכות השלטון ציינה בעתירתה את החשש שמא נציגויות רבות יישארו ללא ראש נציגות והסכנה לאינטרס יחסי החוץ הישראלים; הסכנה לאזרחים ישראלים השוהים בחו"ל; ואת הפגיעה בראשי הנציגויות ומשפחותיהם שנותרו "תלויים באוויר".

התנועה הוסיפה כי חלה חובה על הממשלה לדון במינויים ולפעול בהקשר הזה במהירות הראויה, ״מדובר בשיתוק מוחלט במשרד החוץ״, אמרו בתנועה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עו״ד הידי נגב מהתנועה לאיכות השלטון הסביר: "למעלה מחצי שנה עברה מאז התבקשה הממשלה לאשר את המינויים לראשי הנציגויות בחו"ל וראש הממשלה ממשיך לדחות את הדיון הממשלתי במינויים. בינתיים, ראשי הנציגויות נותרו יחד עם משפחותיהם אל מול שוקת שבורה.

נגב סיכם ואמר: ״אבל חמור מכך – בעוד כחודש, לא פחות משליש מהנציגויות בישראל יהיו חסרות מנהל, באופן שעלול ממש לסכן את אזרחי המדינה השוהים בחו"ל ואת האינטרסים המדיניים של המדינה, כל זאת בגלל שיקולים פוליטיים בממשלה, המעכבים את המינויים. נמשיך להילחם על מינויים של כל השגרירים והקונסולים המיועדים, על מנת שמשרד החוץ יוכל לתפקד כראוי״.

עו"ד ד"ר אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון. צילום: יוסי זמיר/פול, פלאש90
Back to top button