מבזקיםתנועה ותחבורה

רכבת ישראל מעמיקה את השת"פ עם חברה המפתחת מערכות התרעה תרמיות

דירקטוריון רכבת ישראל בראשות יו"ר הדירקטוריון עו"ד משה שמעוני החליט להעמיק את שיתוף הפעולה עם חברת Rail Vision המפתחת מערכות התרעה תרמיות מתקדמות למפגעים מסוכנים: חפצים, בעלי חיים או בני אדם, בסביבת המסילה, ובכך לשדרג משמעותית את בטיחות הנסיעה ברכבת וכן שאר משתמשי הדרך.

הדירקטוריון החליט לממש את האופציות של רכבת ישראל בחברת Rail Vision, בהתאם למדיניות הדירקטוריון לקדם פעילות עסקית וחדשנות הנסמכת בין השאר על החלטת ממשלה (מס' חכ/84 של ועדת שרים לענייני חברה וכלכלה מיום 07.05.2018) לקדם חדשנות טכנולוגית בחברות הממשלתיות, במסגרת הפעילות השוטפת שלהן.

זאת במטרה להביא לשיפור השירות, היעילות, והתוצאות העסקיות של החברה. וכן על חוזר הרשות (חוזר החדשנות, מיום 24 בספטמבר 2017) שמטרתו: שיפור השירות, היעילות, והתוצאות העסקיות של החברה;  צמצום הנטל על הציבור הישראלי; אימוץ מודלים עסקיים חדשים המשפרים את הפעילות העסקית של החברה ומיצוי נכסי החברה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: רכבת ישראל

טרם הנפקת החברה לציבור, רכבת ישראל תממש אופציה ל-4,442 מניות, המוערכות בשווי של כ-866 אלף דולרים, זאת בהתאם למחיר המנייה בסבב הגיוס האחרון שביצעה Rail Vision בחודש אוקטובר 2020.
מימוש האופציות הינו כנגד תשלום ערכן הנקוב של המניות.

צילום: רכבת ישראל

בכך הופכת רכבת ישראל לבעלת מניות בחברת טכנולוגיה מתקדמת ופורצת דרך שעתידה להביא לשיפור עולמי בבטיחות ובשירות הרכבתי ברחבי העולם.

המהלך מתבצע בהתאם להסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין רכבת ישראל לחברת Rail Vision בשנת 2016 במסגרתו נבחנת המערכת במסגרת ניסויים על  קטרים בצי הנייד של רכבת ישראל, לצורך פיתוח וטיוב המערכות. מימוש האופציות הינו על בסיס הסכם מעודכן מינואר 2020.

צילום: רכבת ישראל

בכך מממשת הרכבת את החלטת הממשלה משנת 2018 המעודדת חברות ממשלתיות לפעול ולקדם תוכניות חדשנות בתחום פעילותן, ולשתף פעולה עם מגזר הטכנולוגיה.

 רייל ויז'ן – Rail vision עוסקת בפיתוח מערכות התרעה מפני מכשולים על המסילה. המערכות המפותחות על ידי החברה מותקנות בקטר ומתריעות, באמצעות חיישנים תרמיים, על המצאות עצמים, בעלי חיים ובני אדם על המסילה במרחק של עד כ – 2,000 מטר לפני הקטר. מאחר והמערכות פועלות בין היתר על פי זיהוי תרמי, הן מספקות חיווי מדויק יותר לנהג הקטר בכל תנאי מזג אויר ובכל שעה ביממה בהשוואה ליכולת הראיה וזיהוי המפגע על ידי נהג הקטר.

 

Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח