צבא וביטחון

גנץ בביקור בבקעת הירדן: "נכס ביטחוני חיוני מהמעלה הראשונה"

שר הביטחון, בני גנץ, קיים היום (שלישי) סיור בבקעת הירדן ובגבול ירדן, ביחד עם מפקד פיקוד המרכז אלוף תמיר ידעי, ראש אגא"ס אלוף טל קלמן, מתאם הפעולות בשטחים אלוף רסאן עליאן וראש המנהל האזרחי תא"ל פארס עטילה. גנץ הגיע למעבר אלנבי ולקאסר אליהוד, וקיים הערכת מצב ממוקדת באתגרים בגבול המזרחי. עוד נפגש גנץ ביחד עם שר החקלאות אלון שוסטר, עם ראש מועצה אזורית מגילות אריה כהן ועם ראש מועצה אזורית בקעת הירדן ומועצת יש"ע דוד אלחייני.

שר הביטחון גנץ אמר בסיום הביקור: "אני מסיים סיור בגבול המזרחי והארוך ביותר של מדינת ישראל עם שכנתינו ירדן, שיש לנו יחסי שלום איתה, כמו גם קשרים אסטרטגיים איתה ועם המצרים. ישראל תמשיך לחזק את ברית המתונים עם מדינות האזור ונמשיך לפעול ביחד עם ידידותינו בכדי להביא ליציבות ושגשוג במזרח התיכון כולו. יש לישראל אינטרסים משותפים רבים עם שכנינו הירדנים והגיעה העת לפתח ולהרחיב אותם לתחומים נוספים- כלכלה, מסחר, חקלאות ועוד".

"אנחנו נמצאים במצב שיש אפשרות להרחיב את שיתוף הפעולה גם עם שכנינו הפלסטינים ולחזק את הרשות לעומת החמאס בעזה, שם נמשיך לפעול להשבת הבנים ולהבטחת שקט ארוך טווח, לא יהיה שום סיכום אחר", הוסיף גנץ ואמר, "לצד זאת, אנו מוכנים ודרוכים מול כל איום ונמשיך לשמור על אזרחינו ולחזק את אחיזתנו בבקעה, שהיא נכס ביטחוני חיוני מהמעלה הראשונה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

צילום: טל עוז / משרד הביטחון

Back to top button