משפטי/פלילי

ארגון חוננו: עשרות ערבים תקפו ילדים בירושלים – והמשטרה סגרה את התיק

שלושה ילדים הותקפו על ידי עשרות פורעים ערבים סמוך לקבר שמעון הצדיק בירושלים, בעת שחזרו מתפילה בעיצמו של מבצע 'שומר החומות'. הפורעים חסמו את דרכם, התיזו עליהם גז, הכו אותם וגנבו את אופניהם, כך על פי ארגון "חוננו", העוסקת בהענקת ייעוץ וסיוע משפטי לאזרחים, לחיילים ולשוטרים שנעצרו או שמעורבים בהליכים משפטיים על רקע לאומי.

הילדים הגישו תלונה למשטרה, אולם הופתעו לגלות כי המשטרה סגרה את התיק תוך פחות מ- 24 שעות. הסיבה, על פי המשטרה, "אין תשתית ראייתית לקיומה של אשמה פלילית".

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת שלם בבקשה לערער על סגירת התיק נכתב כי הילדים הותקפו על ידי עשרות פורעים שחסמו את דרכם.

קראו גם:  נעצרו 9 חשודים בעבירות של ארגון פשיעה, סחיטה באיומים ועבירות נוספות

מתוך הקבוצה החלו פורעים לתקוף את הילדים "תוך שהם מפילים אותם מהאופניים, מרוקנים עליהם מיכלים שלמים של גז, מכים בהם בבעיטות ובאגרופים בעוד הם מנסים להימלט ומתגלגלים על הרצפה". הילדים נמלטו לעבר עמדת שוטרים שהייתה במקום, ואופניהם נגנבו. אחד הילדים, בן 15, אף פונה לבית חולים הדסה הר הצופים על ידי אמבולנס.

לאחר שהתאושש מהטראומה, הגיש הילד הפצוע תלונה במשטרה. אולם "לתדהמתו הרבה למחרת בבוקר קיבל עדכון ממערכת מנ"ע כי התיק נסגר היות ו"לא נמצאה תשתית ראייתית לקיומה של אשמה פלילית".

"מדובר באירוע תקיפה אכזרי בו נטלו חלק עשרות אנשים כנגד שלושה נערים צעירים חסרי הגנה. מן הראוי היה שמשטרת ישראל תשקיע משאבים ומאמץ בכדי לעצור ולהעמיד לדין לפחות חלק מהתוקפים, ותשמש דווקא כמשען וכתובת הגנה כלפי נערים צעירים. סגירת התיק תוף פחות מ- 24 שעות משדרת זלזול כלפי הנפגעים וטענותיהם, ומעידה על חוסר מאמץ אמיתי למצות את חקירת האירוע", מתח עו"ד בלייכר ביקורת על המשטרה, וביקש לקבל את חומרי החקירה בתיק על מנת להתרשם מפעולות החקירה שבוצעו בו, "אם בכלל", בכדי לבחון הגשת ערר על סגירתו.

קראו גם:  המשטרה חשפה בית בושת בחיפה, צו סגירה הוצא למקום

עו"ד חיים בלייכר שאף מייצג את הנער מטעם ארגון חוננו, הוסיף: "מרשי וחבריו עברו אירוע לינץ' מזעזע בידי מחבלים רבים וייקח להם זמן רב להתאושש מכך. לצערי מרשי חווה זעזוע נוסף כאשר התברר לו שתיק התקיפה נסגר בגין כך שאין תשתית ראייתית לאשמה פלילית. מדובר בהפקרות בכל קנה מידה. אנו דורשים מהמשטרה לנהל חקירה מקיפה ומידית בכל האמצעים ובשיתוף זרועות המודיעין כדי להניח את ידם על המחבלים אשר בצעו את הלינץ' האכזרי בילדים."

צילום: באדיבות המצולם

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן