מבזקיםפוליטי / מדיני

לפיד: לאיילת שקד הוצמדו אתמול מאבטחים – כי רוצים לרצוח אותה

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר לפני זמן קצר (שני) בפתח ישיבת הסיעה בכנסת: "לאיילת שקד הוצמדו אתמול מאבטחים. כי רוצים לרצוח אותה. נפתלי בנט עם מאבטחים. אני עם מאבטחים. אביחי מנדבליט. ליאת בן ארי. רינה מצליח, דנה וייס, גיא פלג. על כולנו יש איומי רצח ואלימות. ידידי נפתלי בנט, ראש הממשלה המיועד, הגדיר אתמול מטרה לממשלה. הוא אמר, "להחזיר את האנחנו". זה לא רק נכון ברמה הערכית, זה נכון גם ברמה הקיומית. מדינה מפולגת ואלימה לא תתמודד טוב לא עם האיראנים ולא עם הכלכלה. הנהגה שמסיתה אותנו אחד נגד השני, פוגעת ביכולת שלנו להתמודד עם האתגרים שניצבים בפנינו."

לפיד הדגיש: "אני רוצה להזכיר לכם מה ששכחנו: זה שאתה לא מסכים עם מישהו, לא אומר שאתה שונא אותו. זה שמישהו מתווכח אתך, לא הופך אותו לאויב. לזה הגענו. לזה הגיעה ההסתה. אתמול נתניהו נאם ואמר שאם הוא לא יהיה בשלטון זו סכנה לעם ישראל. לבטחון ישראל. לחיילי צה"ל. אם אתם רוצים לדעת למה אנחנו מוכרחים להחליף את השלטון בישראל. תלכו להקשיב לנאום הזה של נתניהו. זה היה נאום מופקר ומסוכן, של אדם שאיבד את הבלמים. החולשה שלו מחלישה אותנו. בדיוק בגלל זה מוכרחה לקום הממשלה שאנחנו מנסים להקים. ממשלה שבה יושבים יחד אנשי ימין, שמאל ומרכז ואומרים לאזרחי ישראל: אנחנו יודעים לעבוד יחד, אנחנו לא שונאים אחד את השני."

עוד אמר יו"ר יש עתיד: "עד הקמת הממשלה המיועדת יש עדיין הרבה מאוד מכשולים. אולי זה טוב, כי נצטרך לצלוח אותם ביחד. זה המבחן הראשון שלנו. לראות אם אנחנו יכולים למצוא בימים הקרובים פשרות חכמות, בשביל המטרה הגדולה. ספר דברים אומר: "כי קרוב אליך הדבר מאוד, בפיך ובלבבך לעשותו". בעוד שבוע מדינת ישראל יכולה להיות בעידן אחר. פתאום יהיה שקט. שרים ילכו לעבוד, בלי להסית, בלי לשקר, בלי להפחיד אותנו כל הזמן. אם תקום הממשלה הזו, מילת המפתח תהיה אחריות. לקחת אחריות. להחזיר את השקט הפנימי, לא להאשים אחרים, לא לחפש אוייבים, לא להגיד שכל מי שחושב אחרת מאתנו הוא בוגד וצריך להרוג אותו."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לסיום אמר לפיד: "גם אם ליש עתיד היו 40 מנדטים, זו הממשלה שהייתי מקים. ימין, שמאל ומרכז. ממשלת אחדות. ממשלה שתדאג לכל אזרח ישראלי. כולל אלה שלא הצביעו בעדנו. כולל אלה שלא יהיו חברים בה. יש דבר כזה אנחנו. יש דבר כזה אחדות ישראלית. קרוב אלינו הדבר מאוד. הגיע הזמן שתהיה לנו ממשלה שמדברת בשפה הזו ועובדת בשביל מדינת ישראל."

ח"כ יאיר לפיד בישיבת הסיעה. צילום: ללא קרדיט

Back to top button