משפטי/פלילי

ארבעה תושבי ירושלים מואשמים בביצוע לינץ' בערבי בשוק מחנה יהודה בעיר

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית משפט המחוזי בעיר כתבי אישום נגד ארבעה תושבי ירושלים- בני 21, 28 ,29 ו- 30- בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, השתתפות בהתפרעות ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום, ב- 12 במאי נפגשו שלושה מהנאשמים ברחוב אגריפס בירושלים וצעדו יחדיו בתהלוכה רבת משתתפים לעבר רחוב שמעון הצדיק. הם הגיעו עם התהלוכה לרחוב שמעון הצדיק והצטרפו להתקהלות רבת משתתפים, במסגרתה התעמתו הנוכחים עם כוחות משטרה אשר שהו במקום. בהמשך חזרו השלושה לכיוון שוק מחנה יהודה והצטרף אליהם הנאשם הרביעי. באותה העת עבר ברחוב צעיר ערבי אשר עובד במסעדה סמוכה והיה בדרכו לרוקן אשפה.

הארבעה אשר הבחינו בצעיר וחשדו כי מדובר בצעיר ערבי, החליטו לפנות אליו כדי לברר את זהותו ולוודא שאכן כך הדבר. על פי כתב האישום, ברגע שהובהר לארבעה כי מדובר בערבי, השפריצו עליו גז מדמיע, הכו, בעטו וחבטו בגופו תוך שהוא מנסה לעצור אותם ולהשתחרר מאחיזתם. אחד מהארבעה החל לדקור את הצעיר לכל אורך גבו תוך שיתר הנאשמים ממשיכים להכותו. מאחר שהסובבים ברחוב, אשר הבחינו בנעשה, החלו לצעוק, עזבו הנאשמים את הצעיר וברחו מהמקום. כתוצאה ממעשיהם סבל המתלונן מעשרה פצעי דקירה, הוא הובהל לבית החולים שם הורדם והונשם.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

התיק נחקר על ידי היחידה ללוחמה בפשיעה ציון ושירות הביטחון הכללי. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

צילום: משה מילנר/ לע"מ
Back to top button