פוליטי / מדיני

שר החינוך נפגש עם שגריר איחוד האמירויות: "יוקמו תכניות לחילופי סטודנטים"

שר החינוך יואב גלנט נועד היום (ראשון) עם שגריר איחוד האמירויות. השניים, שנועדו בלשכת שר החינוך בירושלים, בירכו על כינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות ושוחחו על האתגרים המשותפים למערכות החינוך בישראל ולאיחוד האמירויות.

שר החינוך ציין כי החינוך הוא הגורם החשוב ביותר לחיזוק השלום בין המדינות והודיע על הקמת צוות מקצועי שיעסוק בקידום החינוך בין ישראל ואיחוד האמירויות. בפרט, דובר על הקמת תכניות לחילופי סטודנטים, לחילופי מורים ולחילופי תלמידים בין שתי המדינות.
במהלך השיחה הזמין שר החינוך גלנט את מקבילו שר החינוך האמירתי לביקור רשמי בישראל.

צילום: תקשורת שר החינוך

בנוסף, הביע השר גלנט הערכה רבה למדיניותו של ראש ממשלת איחוד האמירויות, מוחמד בן ראשד אאל מכתום, המקדמת מסחר, תיירות ושיתופי פעולה הדוקים בין שתי המדינות, גם במשך השבועות האחרונים. השגריר הביע עניין רב בקידום הקשרים בין שתי המדינות בתחומים שונים ובפרט בתחום החינוך.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: תקשורת שר החינוך

שר החינוך אמר: ״איחוד האמירויות הצטרפה לשורת מדינות ערביות שחתמו לאחרונה על הסכמי שלום עם מדינת ישראל, מתוך הכרה בעוצמתה. נועדתי היום לראשונה עם השגריר מוחמד אל חאג'ה ושמחתי לפגוש שותף של מדינת ישראל. אני מודה לו על השיחה החמה ועל נכונות להתנעת תכניות לשיתופי פעולה בין שתי המדינות בתחום החינוך. תודתי לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על קידום השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות."

Back to top button