חדשות הארץ

מעל 600 רצים במרוץ השומרון העשירי לזכר גלעד זר ז"ל

נופים מרהיבים ורצים מכל הארץ: מעל 350 רצים מכל רחבי הארץ השתתפו ביום שישי האחרון במרוץ השומרון ה- 10 לזכרו של גלעד זר ז"ל. מחלקת הספורט באגף ישובים של המועצה האזורית שומרון, מקיימת מדי שנה את המרוץ העובר דרך כביש גלעד. במרוץ היו 23 קטגוריות, ובהם זכו רצים מנוב בצפון ועד כפר עזה בדרום. גלעד זר היה קב"ט המועצה האזורית שומרון, הוא נרצח בשנת 2001 בצומת ג׳ית, בפיגוע ירי על ידי מחבלים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "אנחנו ממשיכים את דרכו של גלעד, בחוות גלעד, במרוץ השומרון, בבניית הארץ, גלעד היה קב"ט המועצה, דמות מוערכת מאוד בכל יו"ש, הכיר כל אבן בשומרון, הוא בידיו שמר על השומרון והגן על על תושביו, אנחנו חייבים לו הרבה והמירוץ הזה הוא נדבך נוסף במסע ההנצחה שלנו לזכרו של גלעד". דגן הודה למאיר ברכיה מנהל מחלקת הספורט במועצה המוביל את המרוץ מזה שנים.

איתי זר אחיו של גלעד הודה למועצה האזורית שומרון ולחטיבה ואמר כי את גלעד מנציחים בדרכים רבות ומרוץ השומרון הוא דרך הנצחה נוספת וחשובה מאוד "גלעד זכה שינציחו אותו בהמון דרכים, יש יישובים שקרויים על שמו, יש ילדים שקרויים על שמו ויש את מרוץ השומרון לזכרו. המרוץ מחבר את השומרון לכל חלקי הארץ, האוויר טוב, האווירה מצוינת והנוף יפה"

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

המרוץ התקיים לאורך ציר גלעד, מחוות גלעד לכיוון יצהר והשתתפו בו רצים מכל רחבי הארץ. המרוץ מתקיים זו השנה העשירית. וכלל מקצה של 5 ק"מ ושל 10 ק"מ לאורך הנופים המרהיבים של השומרון.

זר נרצח בשנת 2001 בכביש עוקף שכם באזור צומת ג'ית, בין קדומים ליצהר. מספר חודשים לפני שנרצח, נפצע בפיגוע ירי אחר, אולם התעקש לצאת מבית החולים ולחזור לפעילות מלאה להגנת השומרון בתקופה המתוחה של הפיגועים, מתחקיר שערך צה"ל התברר כי רכב הביטחון שבו נהג זר ספג מטח יריות של עשרות כדורים. ככל הנראה, התקרבו המחבלים למכוניתו לאחר מטח הירי וירו בו שוב. על שמו קרויים היישובים חוות גלעד ורמת גלעד היושבים על האדמות שגאל אביו משה זר.

צילום: רועי חדי

Back to top button