חדשות הארץ

לפיד: "אילו היו לי 40 מנדטים, הייתי מנסה להקים את אותה ממשלה"

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד כתב לפני זמן קצר (שישי) בפוסט בפייסבוק האישי שלו על המגעים והזמן הנותר להקמת ממשלת שינוי: "אילו היו לי 40 מנדטים, הייתי מנסה להקים את אותה ממשלה. ביום רביעי הקרוב, בחצות, יסתיים המנדט שנתן לי הנשיא להקים ממשלה. איני יודע עדיין אם הממשלה תוקם. אנחנו הופכים כל אבן, עושים כל מאמץ, אבל הדברים אינם תלויים רק בנו. דבר אחד אני כן יודע: אילו היו לי 40 מנדטים, הייתי מקים את אותה ממשלה, עם אותם שותפים. עם הימין והשמאל והמרכז. ממשלה שכל מהותה אומרת: אנחנו פה יחד, המאבק שלנו משותף, המדינה הזו היא באחריות כולנו. מעל לכל, ממשלה שאומרת: אנחנו לא שונאים אחד את השני."

לפיד המשיך, "גם אם היו ליש עתיד 40 מנדטים, גם אם נתניהו כבר הלך הביתה, זו עדיין הייתה הממשלה שצריכה לקום כאן. זו הממשלה שעם ישראל ומדינת ישראל זקוקים לה כאוויר לנשימה. ממשלה שבה נפתלי בנט וניצן הורוביץ עובדים יחד כדי לשפר את מצבה של מערכת הבריאות. גדעון סער ומרב מיכאלי פועלים יחד לצמצום פערים בחברה (הוא בשם 5 המ"מים המפורסמים של ז'בוטינסקי, היא בשם מדינת הרווחה הסוציאל-דמוקרטית). ממשלה שבה איווט ליברמן וחילי טרופר מוצאים יחד פתרונות שמאפשרים לישראל להיות מדינה יהודית, אבל לכבד את הרעיון שיהדות אינה ניתנת לכפיה. ממשלה שתזכיר לעם ישראל שבני גנץ ותמר זנדברג ויפעת שאשא ביטון ומתן כהנא הם פטריוטים ישראלים שאכפת להם. שיש להם דעות שונות, אבל עמדה אחת: שהגיע הזמן ללכת לעבוד למען אזרחי ישראל."

לפיד אמר כי "יש הסתייגויות כמובן. מספר השרים המסתמן, הנושאים שהחלטנו לא לגעת בהם בשנה-שנתיים הראשונות כדי לתת לספינה להתייצב, ועדיין – אם היו לי את כל האופציות, זו האופציה שהייתי בוחר. הייתי בוחר בה מפני שאנחנו מוכרחים ממשלה שבה יש דתיים וחילונים, שמאלנים וימנים, גוש מרכז לאומי-ליברלי גדול במיוחד, יהודים וגם, כן, ערבים, שחושבים ואומרים בקול רם שהם מאמינים בדו-קיום ובחיים משותפים ובשמירת החוק."

לפיד סיים ואמר כי הוא "לא יודע אם הממשלה הזו תקום, אבל זו הממשלה שאנחנו זקוקים לה. היא לא תהיה מושלמת, יהיו לה חריקות, אבל היא תהיה נטולת שנאה ותתניע מחדש את הרעיון המופלא של אחדות ישראל. זו תהיה ממשלה שתזכיר לנו שבדמוקרטיה ערנית לפעמים השלטון מתחלף. פשרה אינה מילה גסה אלא בסיס לקיום משותף. אנשים שחושבים אחרת מאתנו אינם אויבינו ואינם רוצים ברעתנו (והם יהיו הראשונים להתייצב לצדנו כשאויבינו האמיתים – החמאס, החיזבאללה, איראן – ינסו לפגוע בנו). אם הממשלה הזו תוקם, בעוד ששה חודשים יהיו לא מעט אנשים שיגלו בהפתעה שהממשלה הזו לא הפכה את ישראל ליהודית פחות או ציונית פחות, היא רק הורידה את מפלס האלימות והזעם, הביאה לצמיחה ושגשוג, והזכירה לנו שאנחנו טובים יותר ממה שמתרחש עכשיו."

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!