לבנוןמבזקיםצבא וביטחון

צפו בתיעוד: לוחמי צה״ל סיכלו ניסיון פיגוע סמוך לגדר הגבול עם לבנון

אתמול (שישי) בשעות הלילה, לוחמי צה”ל זיהו מספר חשודים לבנונים חופרים באדמה וחותכים את גדר הגבול עם ישראל.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

לוחמי צה״ל שהיו פרוסים במארבים במספר מוקדים במרחב מטולה זיהו את החשודים לאחר חצייתם כשהם מתגנבים לעבר הגדר וחותכים אותה. הלוחמים הגיבו בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי לעבר רגליהם של החשודים, ולאחריו החשודים נמלטו לשטח לבנון.

מתחקיר ראשוני של האירוע וסריקות במרחב, עלה כי החשודים פעלו בצורה מאורגנת, השאירו במרחב הגדר פריטים החשודים כמטענים והתנהלו באופן המעיד כי הייתה בכוונתם לחדור לשטח ישראל ולבצע פיגוע במרחב היישוב מטולה. סיכול הפיגוע התרחש על רקע הפרות סדר אלימות שהתקיימו במרחב הגדר אתמול במהלך שעות הצהריים.

צה״ל מבהיר כי הוא רואה בחומרה רבה את ניסיון הפיגוע. “כוחות צה”ל ערוכים במרחב ומוכנים לפעול בנחישות בתגובה לכל ניסיון לפגוע בריבונות מדינת ישראל. מדינת לבנון הינה האחראית הבלעדית לנעשה בשטחה וממנה, והיא תישא בהשלכות של כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל.” נמסר בהודעת דו”צ.

מקורות בלבנון מדווחים הבוקר כי בעקבות האירועים אתמול במרחב הגבול בין ישראל ללבנון והירי שישראל ביצעה לעבר המפגינים, החליטו בצבא לבנון לחסום את הדרכים ולהקים באזור מחסומים על מנת למנוע מהמפגינים להגיע לאזור.

צפו בתיעוד:

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!