העולם הערבימבזקיםרצועת עזה

צה"ל נערך להסלמה רחבה בעזה

לאחר מספר ימים בהם מתפרעים ערבים בשטחים ובעיר הבירה ירושלים, אתמול (שישי) ההשלכות של אירועי האלימות והפרות הסדר הגיעו גם לדרום.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

החל משעות הערב המאוחרות של ליל שישי ועד לשעות הבוקר המוקדמות של שבת ירו מחבלי חמאס ושאר ארגוני הטרור 36 רקטות משטחי רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל.

צילום: מקורות פלסטינים

בארגוני הטרור ברצועה מדגישים כי הירי מרצועת עזה בוצע על רקע האלימות כנגד הערבים באזור ירושלים והשטחים.

במהלך אירועי הלילה מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט 6 רקטות וכ-30 רקטות התפוצצו בשטח הארץ, כמה מהם התפוצצו בתוך יישובים וגרמו לנזק. לא היו נפגעים באירועי הירי מהרצועה.

בתגובה תקפו טנקים של צה"ל ומטוסי קרב של חיל האוויר מטרות של ארגון הטרור חמאס.

ברצועה נשמעו איומים לעבר ישראל שכי במידה ואירועי האלימות והפרות הסדר בירושלים יימשכו, כך גם הירי מרצועת עזה יחודש.

בעקבות ההסלמה בדרום, הרמטכ"ל קיים הערכת מצב מבצעית במחנה ״רבין״ (הקריה) בהערכת המצב השתתפו כאמור ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ובהשתתפות סגן הרמטכ"ל, ראש אגף המבצעים, מפקד פיקוד הדרום, מפקד פיקוד העורף, ראש אגף המודיעין ונציגיו, מפקד חיל האוויר, מפקד פיקוד המרכז, מפקד חיל הים, מתפ״ש, נציגי משטרת ישראל, שב״כ והמל״ל ומפקדים נוספים.

בהערכת המצב הנחה הרמטכ״ל על שורת צעדים ותגובות אפשריות והערכות להסלמה.

לאור האירועים וההתפתחויות הצפויות, החליט הרמטכ״ל לדחות בשלב זה את נסיעתו לארצות הברית.

צילום: דובר צה"ל

בנוסף, ראש הממשלה בנימין, מקיים כעת הערכת מצב ביטחונית ביחד עם שר הביטחון, שר הבט״פ, הרמטכ״ל, ראש השב״כ, ראש המל״ל, מפכ״ל המשטרה ובכירים נוספים, בקריה בתל אביב.

אירועי ההסלמה בדרום הגיעו לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסי.

בצמרת הישראלית אין כוונה להסלים אך גם לא להישאר אדישים למטחי הרקטות שארגוני הטרור בעזה מייצרים.

בתמונות ניתן לראות את הנזקים שנגרמו מפגיעת הרקטות שנורו מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית אשכול.

צילום: ביטחון אשכול
צילום: ביטחון אשכול
צילום: ביטחון אשכול

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול התייחס להסלמה: ״לילה ללא שינה עבר על תושבי העוטף. ככל שידוע לנו, הירי בוצע בתגובה לאירועים שמתרחשים באזור ירושלים ומסיבות פנים פלסטיניות. הקלות הבלתי נסבלת בה הארגונים מרשים לעצמם לירות על העוטף ולנסות לפגוע באזרחים היא מקוממת.

עד כמה שזה נשמע אבסורד, אחרי 20 שנה של ירי, ישנם עדיין בתים באשכול שאין בהם ממ״דים. אותם ישובים לא נכללו בפרויקט מיגון עוטף עזה. תושבים אלה ישנו הלילה תחת מתקפת טילים, ללא ממ״ד וחשופים לפגיעה. ביום מתוח שכזה אני תובע מממשלת ישראל להניח בצד את העיסוקים הפוליטיים ולהתמקד באזרחים שלה בעוטף שזקוקים להגנה במידית״.

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!