משפטי/פלילי

המשטרה חשפה הונאה מתוחכמת של תיירים, שלושה נעצרו

היחידה המרכזית של משטרת ירושלים חוקרת בימים אלו פרשיית הונאה מתוחכמת של תיירים. מעצרו של החשוד המרכזי הוארך אתמול (חמישי) בפעם השנייה במספר ימים נוספים.

חקירה סמויה שמתנהלת ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, לאחר שהתקבלה תלונה מחברת השכרת רכב "אוויס", הפכה בתחילת השבוע גלויה עת נעצרו מספר חשודים שהועברו לחקירה בחשד למעורבות בפרשיית הונאה של תיירים ששבו לארצם לאחר ששכרו רכב בעת ביקורם בארץ. מעצרם של המעורבים שנחקרו הוארך במספר ימים, ולאחר מכן הם שוחררו במהלך השבוע בתנאים מגבילים, למעט מעצרו של החשוד המרכזי שהוארך כאמור אתמול בפעם נוספת עד יום שני הקרוב.

בתלונה שהגישה חברת "אוויס" נטען כי התקבלו מספר דיווחים במוקד הבינלאומי של החברה מאזרחים בחו"ל כי קיבלו לידיהם מכתבים בשם חברת ההשכרה, בהם נטען כי בזמן שהותם בישראל ובזמן שנהגו ברכב שכור של החברה, ביצעו עבירת תעבורה- מהירות מופרזת שצולמה במצלמה, ועליהם לשלם קנס על סך 77 יורו, ולפניה אף צורף דו"ח המעיד על כך. אותם תיירים הופנו לשלם את הקנס באתר אינטרנט המיועד לכאורה לתשלום קנסות.

קראו גם:  השוטרים עצרו נהג לבדיקה והופתעו לגלות שהרכב נגנב, שניים נעצרו

פניות אלו עוררו את חשדם של התיירים ואלו פנו אל המוקד הבינ"ל של החברה. בבדיקה שנערכה על ידי החברה העלתה כי אחד מעובדי החברה, בשנות ה-30 לחייו, תושב מזרח ירושלים, מעורב בבדיקת הלקוחות הנ״ל. בחקירת העובד טען הנ״ל כי התבקש ע״י אדם זר למכור לו מאגר לקוחות תושבי חו״ל תמורת אלפי ש"ח.

ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן