תאונות עבודה

משרד העבודה: ירידה של 45% במספר התאונות הקטלניות בהשוואה לרבעון המקביל

מינהל הבטיחות בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה פרסם הבוקר (רביעי) הבוקר (רביעי) את הדוח הרבעוני הראשון לשנה ובו ירידה חדה במספר התאונות הקטלניות בכל הענפים במשק.

בין השאר פורסם כי בענף הבנייה חלה ירידה של 43% בתאונות הקטלניות לעומת הרבעון המקביל אשתקד (4 הרוגים לעומת 7 בשנת 2020). בכלל הענפים נרשמה ירידה של 45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד (6 הרוגים לעומת 11 בשנת 2020)

כמו כן, בוצעו 5667 ביקורי פיקוח מהם 3,336 באתרי בנייה ו- 2,331 בענפים התעשייה (מפעלים, חקלאות ועוד). מפקחי הבטיחות הטילו 1,351 צווי בטיחות על ליקוים שונים באתרי בנייה. עלייה של 21% בהשוואה ל-1,114 צווים בתקופה המקבילה אשתקד. כ-600 צווי סגירת אתרים והשבתת הפעילות הוטלו עד לתיקון הליקויים.

ראש מינהל הבטיחות חזי שוורצמן מסר: "הממשק בין המינהל לגופים אוכפים נוספים עלה מדרגה והדבר ניכר בממצאי הרבעון הראשון של 2021 ובשנה החולפת בכלל, המינהל מבצע מדי שבוע מבצעי אכיפה משולבים ונרחבים ברחבי הארץ ומגיע למקומות המסוכנים ביותר.
בשנה זאת, שמנו לנו למטרה להמשיך ולהגביר את הפעילות בשילוב טכנולוגי וכוח אדם מקצועי נוסף וזאת על מנת להוריד באופן משמעותי את תאונות הבטיחות בעבודה ולשמור על חיי אדם.״

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Back to top button