משפטי/פלילי

תושב מרכז הארץ חשוד בביצוע מעשים מגונים בקטינים באינסטגרם

בשבועות האחרונים התנהלה ביחידה 105 בלהב 433 פעילות סמויה, בעקבות תלונות שהתקבלו במוקד 105 אודות חשבונות אינסטגרם noar.mitbger.il ,noar_mitbager.il ("נוער מתבגר"), בהם על פי החשד הזדהה גבר בשנות ה- 30 לחייו כנערה בת 16 הפונה לבני נוער, במטרה כביכול לתת שירותי הנחייה וייעוץ בתחום ההיכרויות, מיניות וגיל ההתבגרות.

במשך תקופה ארוכה ניהל החשוד בנוסף, חשבונות אינסטגרם פיקטיביים בהם פיתה ושידל לכאורה, קטינים בגילאי 11 -17 לשלוח אליו ולפרסם תמונות אינטימיות תוך שיח מיני בוטה, כאשר הוא מתחזה לנער או נערה בשמות: Nevolevi1, ori12peleg, peretzamit1 peretzamit42 .

עם המעבר מהמישור הסמוי לגלוי הבוקר (שני) בוצעו פעולות חקירה ושימוש באמצעים טכנולוגים אשר הובילו למעצר חשוד בשנות ה- 30 לחייו תושב מרכז הארץ, בגין קבלת דבר במרמה, מעשה מגונה בקטין, הטרדה מינית, מעשה סדום ומידע כוזב לפי חוק המחשבים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

המשטרה פונה לכל מי שקיבל הודעה מפרופילי האינסטגרם ליצור קשר עם מוקד 105 בהקדם. החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל ומלווה על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, הוסיף כי מדובר בעוד פרשייה שהגיעה לידי פיענוח בעקבות עבודתה המסורה של יחידה 105. תפקידנו כהורים לפקוח את העיניים והאוזניים בכל המתרחש גם בזירה המקוונת. ילדינו הם דור העתיד שלנו ועלינו לוודא שהם בטוחים ומוגנים בכל מקום. אנחנו נמשיך לפעול על מנת שכל ילד והורה במדינת ישראל ידעו על קיומו של מטה 105 ככתובת שמגנה עליהם במרחב המקוון.

במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 מזהירים, כי יכולת ההתחזות ברשת ויצירת קשר ישיר עם קטינים על ידי זרים שמעוניינים לפגוע בהם ולנצלם היא תופעה מסוכנת בעלת השלכות קשות. אנו קוראים לילדים ולבני הנוער לגלות משנה זהירות בעת הגלישה ברשת:

-אל תעבירו פרטים אישיים ברשת ואל תמסרו לאף אחד את הסיסמה לפרופיל האישי שלכם.

-לעולם אל תפגשו עם מישהו שהכרתם ברשת, ללא אישור ההורים.

-אם אתם מרגישים לא בטוחים ברשת או מתבקשים לעשות מעשים שגורמים לכם אי נוחות, שתפו באופן מיידי את ההורים או מבוגר אחראי שאתם סומכים עליו.

  • השיחה שאתם מנהלים ברשת גורמת לכם למבוכה? מבקשים מכם להצטלם באופן חושפני או לשלוח תמונות עירום? במקרים כאלה דאגו לצילום מסך של השיחה, נתקו מיידית את הקשר ודווחו להורים – צילום המסך מסייע לנו לאתר את הפוגע.

כמו כן, אנו פונים להורים לגלות מעורבות בהתנהלות ילדיהם ברשת – שוחחו איתם על הסכנות ברשת, הסבירו להם על תופעת ההתחזות, וודאו שהם גולשים באופן בטוח ונמנעים מקשר עם זרים.

מוקד 105 פועל 24/7 וזמין לכלל הציבור בכל חשש או מקרה של פגיעה בקטינים במרחב המקוון בלינק הבא

ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

Back to top button