משפטי/פלילי

חשד: מצלמות האבטחה סייעו בהרשעה ברצח – ובעליהן נסחט וניצל בנס מירי

לפני כשנתיים, במאי 2019, נרצח תאופיק זהר, נגן עוד בן 57, בעת שהלך אוחז יד ביד של נכדתו הקטנה , תאופיק נפגע בראשו מירי, נפל על נכדתו ומת במקום. בין הראיות ששימשו במשפטו של הרוצח היו גם הקלטות של מצלמות אבטחה שנלקחו על ידי המשטרה מביתו של הנסחט המתגורר בסמוך לביתו של הרוצח.

לאחר שהרוצח ואביו הבינו שמצלמת האבטחה הגיעו מביתו של הנסחט, החל אביו לסחוט אתו, והוא נדרש לשלם לו 100,000 ש"ח מקדמה ואחר כך 10,000 ש"ח בכל חודש.

הנסחט שאף נפצע סמוך למועד המעצר של הבן חשש לשתף פעולה עם המשטרה שחקרה את נסיבות פציעתו, ויחד עם בני משפחתו אספו את הכסף ושילמו לסוחט את המקדמה בסך 100,000 ש"ח, הנסחט שעובד כקבלן שיפוצים, התקשה לשלם את התשלום החודשי בסך 10,000 ש"ח, ואחיו שגם הם עובדים קשה למחייתם, עזרו לו בכל חודש לאסוף את הסכום.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

באופן זה הצליח לסחוב 15 חודשים בהם שילמו עוד 150,000 ש"ח בסך הכל.

לאחר שלא הצליחו לגייס את התשלום החודשי, שכר הסוחט, על פי החשד, את שירותיו של חליל אגבריה בן 36- קבלן ירי ואלימות מאום אל פחם- על מנת שיפגע בו.

עוד על פי החשד, ב- 10 במרץ עקב קבלן הירי אחרי הנסחט וכשזה עצר על מנת להוריד נוסע מרכבו, עצר לידו, שלף את האקדח וניסה לירות בו, למזלו הרב של הנסחט באקדח ארע מעצור והוא ניצל מפגיעה חמורה ואולי אף ממוות. הנסחט שחשש לחייו אזר אומץ והגיש תלונה במשטרה, בה גולל את סיפורו, חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז צפון פתחו מיד בחקירה, במהלכה נתפסו מצלמות אבטחה בהם תועד ניסיון הירי, ושיחה בין הסוחט לקבלן הירי שהמתואר בה תאם את אירוע ניסיון הירי והמעצור באקדח. לאחר שהייתה ידועה לשוטרים זהות קבלן הירי הם פתחו במעקב אחריו ועצרו אותו כשהוא בדרכו למכור את האקדח לאחר שתיקן אותו אצל אנאס ג'אברין בן 27 שנעצר מיד לאחר מכן. בעת המעצר, ברכבו של קבלן הירי נמצא האקדח שעל פי החשד, באמצעותו ניסה לפגוע בנסחט.

כנגד השלושה הוגש כתב אישום ובקשות למעצרם עד תום ההליכים.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל קוראת לציבור, לא היכנע לסחיטה ולדווח מיד למשטרה על כל ניסיון סחיטה. ניסיון העבר מלמד כמו גם מקרה ספציפי זה, כי היכנעות לסוחטים לא מבטיחה דבר, ואף גורמת להעמקת הסחיטה והאלימות הננקטת מצד הסוחטים. ברגע שהסוחט טועם את טעם הכסף הקל שהוא מקבל מהקורבן, הוא לא ירפה וינסה למקסם את ההכנסות הנגבות ממנו."

חשד: מצלמות האבטחה סייעו בהרשעה ברצח - ובעליהן נסחט וניצל בנס מירי
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button