חדשות הארץ

רפ״ק עדן טפט הבטינש תדליק את משואת המשטרה בערב יום העצמאות

רב פקד, עורכת דין, עדן טפט הבטינש, ראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרת ישראל, נבחרה היום (חמישי) להדליק את משואת משטרת ישראל בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל. רב פקד, עורכת דין, הבטינש נבחרה בהחלטה משותפת שהתקבלה על ידי השרים הממונים: שרת התחבורה, מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר אישרו השרים את המלצת מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי וקיבלו את המלצות הוועדה הציבורית לבחירת המועמדים להשאת משואה בטקס לציון 73 שנות עצמאות למדינת ישראל

רב פקד, עורכת הדין, הבטינש היא ראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרת ישראל. עדן נולדה באתיופיה ועלתה לישראל בגיל 9. בשנת 2000, בראשית האינתיפאדה השנייה, נרצח בן-דודה פקד יוסף אסראסה ובעקבות האירוע הטראומטי, החליטה עדן להתגייס למשטרת ישראל לשירות מבצעי במג"ב ולאחר 10 שנים עברה לשרת כקצינת חקירות ושימשה במגוון תפקידים מרכזיים. במסגרת תפקידה הנוכחי היא אחראית על הקשר בין המשטרה וקהילת יוצאות ויוצאי אתיופיה. תפקיד המחייב היכרות ישירה עם המסורת והתרבות של קהילות יוצאות ויוצאי אתיופיה בישראל. במהלך תקופת הקורונה עסקה רפ"ק הבטינש בפעילות הסברתית בקרב יוצאות ויוצאי אתיופיה, לצורך הנגשת המידע על מחלת הקורונה ועידוד החיסונים.

לצד זאת, פעלה להבטחתם של סלי מזון למעוטי יכולת וליוותה צעירים רבים מקרב יוצאי אתיופיה בימים מורכבים אלה. פעילותה בתקופה זו מייצגת את פעילותם של שוטרים ושוטרות רבים, העושים לילות כימים לשמירה על בטיחותם וביטחונם האישי של אזרחיות ואזרחי ישראל תוך אחריות וערבות הדדית. בהמשך להחלטת השרים הממונים הוחלט כי ביום העצמאות ה-73 תעלה מדינת ישראל על נס את "האחווה הישראלית" ותצדיע לאזרחים ואזרחיות הפועלים לטיפוח החוסן החברתי בישראל ולהעמקת המשותף והמאחד.

השרים הממונים שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר אמרו: "שמחנו לבשר לרב פקד, עורכת הדין, עדן טפט הבטינש על בחירתנו בה להשיא לראשונה את משואת משטרת ישראל ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל. חשוב היה לנו שהשנה תהיה נציגות בטקס של המשטרה, הפועלת ללא לאות לביטחונם האישי של אזרחי ישראל. רב פקד הבטינש היא שוטרת מצטיינת במשטרת ישראל ומביאה לידי ביטוי את האחווה הישראלית הן בפועלה כראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרה והן בעשייתה החברתית – ערכית, הנעשית הרבה מעבר להגדרת תפקידה.

כמו כן, הוסיפו השרים: "עדן היקרה, בפועלך, המשופע בנתינה לזולת, את מעצימה את תפקידה החשוב הנוסף של משטרת ישראל- חיזוקה של הלכידות החברתית- ערכית בישראל תוך טיפוחם של גשרי תרבות, חינוך, בטיחות ובטחון".

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי ציין: "עדן, בחירתך להשיא משואה זהו רגע מרגש עבור כל שוטרת ושוטר בארגון. רגע קטן של גאווה והכרה בפועלם של השוטרות והשוטרים. חיזוק והעמקת הקשר עם הקהילה הוגדר כמטרה מרכזית בארגון ולך עדן יש חלק משמעותי במשימה חשובה זו".

רפ״ק עדן טפט הבטינש תדליק את משואת המשטרה בערב יום העצמאות
צילום: דוברות המשטרה

תגובה אחת

  1. קצינה מעולה . תפקדה כשוטרת שטח טובה מאד . היה לי הכבוד לעבוד איתה.

Back to top button